Formalności przed wypożyczeniem samochodu

0
Formalności przed wypożyczeniem samochodu

Proces wypożyczenia samochodu wiążę się z koniecznością załatwienia kilku podstawowych formalności. Należy zacząć od tego, iż nie każda osoba może sobie pozwolić na wypożyczenie auta. Mogą zrobić to jedynie osoby pełnoletnie, a często minimalny wiek wynosi 21 lat. W przypadku aut dostawczych lub ciężarowych granica ta rośnie, najczęściej są to 23 lata. Wypożyczalnie samochodów zwracają również uwagę na staż kierowcy, jeśli jest to osoba, która posiada prawo jazdy od kilku miesięcy, wtedy można napotkać na spore problemy. Zwykle kłopotów unika się jeśli okres ten jest większy niż jeden rok.

Jakie kwestie formalne należy załatwić?

Wypożyczając auto należy uiścić opłatę za wynajem samochodu, zgodnie z jego modelem, typem, itd. Oczywiście opłata ta pobierana jest na zasadach opisanych w obowiązujących aktualnie cennikach. Wypożyczalnie wprowadzają także obowiązek wpłacenia zwrotnej kaucji. Niekiedy trzeba przedstawić własną kartę kredytową, jeśli się tego nie zrobi, nie podpisze się z wypożyczalnią wiążącej umowy.

Jak widać formalności jest dość sporo, nie można zapominać o przedstawieniu wszystkich najważniejszych dokumentów, w tym dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Warto zastanowić się nad tym, jaki konkretnie model samochodu chce się wypożyczyć. Im bardziej luksusowe auto, tym większą kaucję trzeba będzie zapłacić. Przed dokonaniem decyzji warto zbadać swoją sytuację finansową, aby nie przecenić własnych możliwości. Niezwykle ważne jest to, by przed decyzją o wypożyczeniu auta porównać oferty. Z pomocą przychodzi tu internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła wypożyczalnia samochodów Toruń bez zwłoki uzyskuje się dostęp do popularnych ofert. Dzięki temu łatwiej wybrać tę najkorzystniejszą.

Troska o wypożyczone auto

W sytuacji, gdy dojdzie już do podpisania umowy pomiędzy wypożyczalnią a klientem, należy pamiętać o tym, aby zatroszczyć się o wypożyczone auto. Dzięki temu:

  • nie poniesie się żadnych konsekwencji,
  • odzyska się w całości wpłaconą wcześniej kaucję.

Można być jednak pewnym, że po odstawieniu samochodu, przedstawiciele wypożyczalni dokładnie sprawdzą jego stan techniczny. Obowiązkiem kierowcy jest więc dopilnowanie tego, aby wszystko w danym aucie działało bez zarzutów. Wtedy też współpraca przebiegnie bez żadnych zgrzytów i obie strony rozejdą się w swoich kierunkach.

Tania reklama na samochodzie

0
ramki do tablic rejestracyjnych

Szukasz pomysłu, by promować swoją firmę w niebanalny sposób, a przy tym w pełni skutecznie i tanio? Musisz pamiętać, że najlepsze efekty osiągniesz, jeśli będziesz działać na kilku płaszczyznach jednocześnie. Okazuje się, że same ulotki nie wystarczą, by wzbudzić zainteresowanie potencjalnych odbiorców. Dokładnie tak samo będzie z każdą inną formą reklamy bez względu na to, jaki format wybierzesz.

Z powodzeniem udaje się jednak dobrać takie elementy strategii, które będą tworzyć spójną całość i razem pracować na większe zyski prowadzonej działalności. Jednym z lepszych pomysłów na niedrogą reklamę jest ta zewnętrzna, na mobilnym nośniku, czyli na samochodzie.

Dlaczego coraz więcej firm wybiera właśnie reklamę na samochodzie? Taki przekaz jest najbardziej opłacalny, kiedy przedsiębiorstwo posiada rozbudowaną flotę aut. Dzięki temu zwiększa zasięgi dotarcia do potencjalnych odbiorców. Taka reklama przestaje być już jedynie lokalna, wiele zależy jednak od częstotliwości i tras, jakie przemierzają służbowe auta. Tutaj wyróżnia się nie tylko forma reklamy w postaci naklejek na szybach, ale również ta, która wykorzystuje ramki do tablic rejestracyjnych. To na nich można umieścić hasło reklamowe, logotyp firmy albo dane teleadresowe. Przekaz nie jest nachalny, nie rozprasza, ale jednak jest zauważalny – każdy kierowca musi patrzeć na pojazd jadący przed nim. Co ważne, ramki tablicy rejestracyjnej to mały wydatek, porównując działania reklamowe w postaci innych formatów zewnętrznych. To też jednorazowa inwestycja, która jest skuteczna przez długi czas, osiąga znaczne zasięgi, a przede wszystkim jest w pełni akceptowana przez przyszłych klientów.

Reklama na samochodzie doskonale uzupełnia przekaz reklamowy w postaci materiałów typu POS, ewentualnie reklamy w mass mediach oraz reklamy w miejscu sprzedaży. Najlepiej stosować ją w ramach uzupełnienia, a nie jako główną formę dotarcia do potencjalnych klientów z informacją o usługach czy produktach.

Zanim wybierzesz akumulator – przeczytaj

0
Zanim wybierzesz akumulator - przeczytaj

Od czasu do czasu każdy, kto posiada samochód, musi stanąć przed niełatwym zadaniem wyboru nowego akumulatora. Dziś może się to okazać jeszcze większym wyzwaniem, szczególnie ze względu na ilość dostępnych produktów na rynku. Zanim jednak padnie ostateczna decyzja, warto zastanowić się, co spowodowało awarię akumulatora i wyeliminować ewentualne przyszłe awarie.

Przyczyna awarii

Akumulator Bosch, Varta i każdego innego producenta jest szczególnie podatny na wysokie temperatury w trakcie sezonu letniego. Temperatura pod maską zaparkowanego w słońcu samochodu znacznie się zwiększa, co może powodować utratę jego elektrolitu, a w efekcie skrócenie czasu jego funkcjonalności. Innym rezultatem wpływu wysokich temperatur albo ich znacznych różnic, może być korozja dodatnich płyt akumulatora.

Nieprawidłowe zamontowanie akumulatora w aucie również przyczynia się do jego uszkodzeń fizycznych. Klemy należy bardzo starannie przykręcić, a bolce akumulatora uprzednio wyczyścić. Pierwszym odruchem przy nieustających problemach z rozruchem lub brakiem prądu w aucie powinno być sprawdzenie stanu klem i ich przymocowania.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Jak rozpoznać, że nasz akumulator nadaje się do wymiany? Każdy właściciel auta jest w stanie określić stan akumulatora bez pomocy fachowców.

Najprostszą i najbardziej efektywną metodą jest zakup specjalnego testera. Możemy z powodzeniem dostać go za niewielkie pieniądze, np. na Allegro. Dzięki jego pomocy jesteśmy w stanie określić czy akumulator kwalifikuje się do wymiany, czy najzwyczajniej należy go naładować.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli konieczne będzie zakupienie nowego akumulatora, należy zwrócić uwagę na wykonanie produktu. Sprawdzić rozmieszczenie biegunów, czyli po której stronie znajduje się biegun dodatni, a po której ujemny. Zazwyczaj możliwe jest również dokładne określenie wymiarów akumulatora i jego pojemności, określonych przez producentów danego auta.

Przy montażu nowego akumulatora należy również zadbać o przewody elektryczne oraz klemy, aby ich stan techniczny nie powodował kolejnych awarii. Wszelkie oznaki uszkodzeń mechanicznych oraz korozji czy osadów powinny być usunięte jeszcze przed zamontowaniem akumulatora.

Po więcej szczegółów lub nowy akumulator udaj się na https://mobilny-akumulator.pl/.

Samochód do podróży z dzieckiem

0
Samochód do podróży z dzieckiem

Wiadomość o ciąży wywraca nasze życie do góry nogami. Mamy niewiele czasu, by zorganizować wszystko tak, by ten nowy etap przejść w pełnym komforcie. Zaczynamy przeważnie od remontu mieszkania i urządzania pokoiku dla maleństwa. Nabywamy wyprawkę i szykujemy torbę do szpitala. Dbamy o to, by naszej latorośli niczego nie zabrakło.

Nie ma wątpliwości, że o wszelkie aspekty domowego ogniska, w którym pociecha będzie mogła się rozwijać, odpoczywać czy bawić dba przede wszystkim mama. Nie oznacza to jednak, że tata nie ma żadnej roli. Jego domeną jest zapewne motoryzacja i w tej dziedzinie może sprawdzić się doskonale, biorąc pod uwagę podróżowanie z dzieckiem.

Samochód dla rodziny

Jeśli Wasz samochód nie jest przystosowany do podróży z niemowlęciem, trzeba to natychmiast zmienić. Sportowy pojazd, kabriolet czy małe auto miejskie warto zamienić na wóz rodzinny. Ten powinien być przede wszystkim 5-drzwiowy i posiadać spory bagażnik. W skład wyprawki wchodzi też fotelik dziecięcy, a takie akcesorium należy dobrać odpowiednio nie tylko do wielkości dziecka, ale tez modelu auta. Najpierw więc nabywamy nowy samochód rodzinny, później skupiamy się na właściwym foteliku, oczywiście tym, który posiada niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Aspekty praktyczne

Rodzice powinni mieć na uwadze, że od teraz podróżowanie będzie odbywać się częściej. Dziecko nie staje się ograniczeniem, wręcz przeciwnie. Z niemowlęciem nie wybierzemy się na duże zakupy spacerem, bo te będą odbywać się po prostu w małym komforcie. Lepiej pojechać na takie samochodem. Co więcej, każda wizyta u lekarza, a tych profilaktycznych w pierwszym okresie życia dziecka będzie sporo, również wiąże się z wyprawą autem.

Mama i taka przynajmniej na jakiś czas muszą zrezygnować z szalonych podróży stopem, autokarami czy na trasie z kilkoma przesiadkami. O wiele wygodniej będzie podróżować z dzieckiem samochodem. Wybierając więc pojazd rodzinny, warto skupić uwagę na jego ekonomiczność. Zastanawiasz się, jaka instalacja gazowa sprawdzi się najlepiej, jeśli chcesz oszczędzać na paliwie? Po prostu udaj się do profesjonalnego warsztatu, w którym takie są montowane. Oszacujesz koszty i możliwe zyski takiej inwestycji. Niewątpliwie jest to dobre posunięcie, jeśli planujesz często korzystać z auta dla komfortu całej rodziny. Wychowanie dziecka niewątpliwie wiąże się z ponoszeniem sporych wydatków, warto więc zadbać o to, by podróżowanie samochodem każdego dnia było po prostu tanie.

Jak kupić nowy samochód?

0
Jak kupić nowy samochód

Zakup nowego samochodu nie jest bułką z masłem. Jeżeli jednak już się na niego zdecydowałeś, musisz jak najszybciej zacząć rozglądać się za różnorodnymi modelami pojazdów osobowych. Sprawdź najpierw, czy wybór samochodu prosto z salonu w ogóle ci się opłaci. Być może warto rozważyć zakup auta używanego – on również może mieć sens, wszystko zależy od twoje konkretnej sytuacji i twoich własnych oczekiwań.

Nowe samochody mają bez wątpienia całe mnóstwo zalet – znacznie więcej niż auta używane. Szukasz ich najczęściej w salonach samochodowych. Od razu otrzymujesz do wyboru tysiące fantastycznych modeli, dlatego masz ogromną szansę na to, by idealnie dostosować je do własnych oczekiwań, wymagań i preferencji. Możesz nawet już na początku ustalić swoje konkretne kryteria wyboru. Określić, jaką wielkość powinien mieć twój nowy pojazd, jak ma wyglądać i w jaki typ silnika musi być wyposażony. Nie musisz iść na żadne kompromisy. Wybierasz dla siebie idealny model auta, a następnie zajmujesz się pozostałymi detalami – kolorem, wersją samochodu czy typem jego wyposażenia. W przypadku używanych modeli nigdy nie masz takiej kontroli. Nierzadko musisz pójść na pewne kompromisy, by w ogóle cokolwiek kupić.

Nowe samochody dają ci również większą pewność zakupu. Ogromną ich zaletą jest to, że w chwili inwestycji mają idealny stan techniczny, bo nigdy wcześniej nie były używane. Możesz zapoznać się z ich historią i sprawdzić, gdzie w ogóle zostały wyprodukowane. Jesteś w stu procentach pewien swojego wyboru, a oprócz tego zyskujesz dodatkowe poczucie bezpieczeństwa już podczas samej jazdy. Nie ma takiej możliwości, aby nowy samochód naraził ciebie lub innych pasażerów na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Najnowocześniejsze modele są tworzone w specjalny sposób. Wyposaża się je w dodatkową ilość poduszek powietrznych, funkcjonalne systemy wspomagające oraz wiele innych elementów, które zapewniają ci prostą, wygodną i bezpieczną jazdę. Oczywiście na takie auto otrzymujesz również długi okres gwarancji. Gdyby cokolwiek się z nim działo, zawsze możesz je naprawić zupełnie za darmo.

Istnieje tylko jedna wada nowych samochodów, która może skutecznie odciągnąć się od ich zakupu. Na pewno sam już wiesz, o co chodzi – chodzi oczywiście o cenę. Pojazdy prosto z salonu są kilkukrotnie, a czasem kilkunastokrotnie droższe od tych używanych. Aby zainwestować w nowe samochody, musisz mieć do dyspozycji przynajmniej te kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeżeli takiej sumy nie posiadasz, teoretycznie zakup nie jest możliwy, ale jednak w praktyce możesz jeszcze zdecydować się na kupno auta na kredyt. Nieraz jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Pożyczek nie musisz się obawiać, jeżeli tylko masz pewność, że w najbliższym czasie nie utracisz swojej pracy. Twój kredytodawca na pewno to zresztą sprawdzi i nie pozwoli ci na wzięcie pieniędzy, jeżeli nie będzie mieć stu procentowej pewności, że zdołasz spłacić terminowo wszystkie raty. Pomyśl więc o takim rozwiązaniu. Ono naprawdę ma wiele zalet.

Co to jest aquaplanning?

0
Co to jest aquaplanning

Podczas testów ogumienia przeprowadzanych przez pisma motoryzacyjne i niezależne instytucje często pojawia się termin aquaplaning. Jest on na tyle istotny, że punkty zdobyte w tej kategorii często decydują o tym, jaką notę końcową otrzymała dana opona. I choćby dlatego warto przybliżyć to pojęcie, opisując przyczyny zjawiska.

Termin ten oznacza utratę przyczepności opon podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Zjawisko to ściśle łączy się z poślizgiem i tym samym utratą kontroli nad pojazdem, takie jak wypadnięcie z trasy, obrócenie auta wokół osi czy trudności podczas hamowania. Jest więc niezwykle niebezpieczne zarówno dla kierującego i pasażerów, jak również dla innych użytkowników dróg.

Przyczyny powstawania zjawiska aquaplaningu

Przyczepność podczas jazdy głównie uzależniona jest od tego, jak bieżnik opony styka się z nawierzchnią. Jedną z częstszych przyczyn nagłej utraty przyczepności jest niemożność odprowadzania wody ogumienie. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi podczas ulewnego deszczu bądź kiedy samochód wjeżdża we wcześniej powstałą kałużę. Film wodny pojawiający się między kołem a nawierzchnią w sytuacji krytycznej przypomina lód.

Zjawisko aquaplaningu nie zawsze występuje nawet podczas intensywnych opadów. Utrata przyczepności na mokrej drodze zależna jest od kilku czynników. Pierwszym jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, czyli za duża szybkość. Podczas testów opon bada się między innymi wartość krytyczną, kiedy na mokrej nawierzchni koła tracą przyczepność – wynik ten może być istotną wskazówką dla kierowców. Kolejnym powodem utarty przyczepności jest stan opon, ściślej zużycie bieżnika. Im płytszy, tym ogumienie słabiej odprowadza wodę, czego skutkiem jest szybsza utrata kontroli w porównaniu do niezużytych opon. Trzecią istotną przyczyną może być niewłaściwe ciśnienie w oponach – zbyt wysokie albo za niskie nie tylko negatywnie wpływa na zachowanie auta, ale też sprawia, że opony zużywają się szybciej, co ma związek z późniejszą utratą kontroli podczas jazdy w deszczu przy niższych niż dotąd prędkościach. Następna przyczyna aquaplaningu to warunki to specyfika drogi – im głębsze kałuże i szersza wodna tafla, tym zwiększone ryzyko. Dodatkowo za utratę przyczepności odpowiadają zanieczyszczenia na nawierzchni, jak smary, sól drogowa czy błoto. Należy jeszcze wspomnieć, że lżejsze pojazdy są bardziej narażone na poślizg.

Rodzaj opon

Producenci ogumienia są zmuszeni do wielu kompromisów, próbując pogodzić takie parametry, jak długość drogi hamowania, poziom emitowanego hałasu, żywotność i przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Stąd ważny jest nie tylko kształt bieżnika, ale też skład mieszanki gumowej i szerokość opony. Poszukując opon najlepiej sprawdzających się podczas jazdy w deszczowych warunkach, warto zwrócić uwagę na te z bieżnikiem kierunkowym o rzeźbie przypominającej literę „V”.

Minimalizowanie ryzyka związanego z aquaplaningiem to przede wszystkim dbałość o stan ogumienia oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Ważny jest też stan techniczny pojazdu, szczególnie zawieszenia, układu kierowniczego oraz elektronicznych systemów wspomagających kierowcę (ABS, ASR, ESP).

Układ wydechowy pod ścisłym nadzorem

0
Układ wydechowy pod ścisłym nadzorem

Układ zasilania i wydechu to bardzo ważne części składowe każdego samochodu. Ich stan i działanie mogą być kluczowe dla pracy całego samochodu. Nie należy lekceważyć nawet najdrobniejszych niedomagań.

W całym kraju istnieją autoryzowane punkty, w których można dokonać szybkiej i kompleksowej naprawy. Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku jest też dostępna w wielu punktach usługowych.

DPF to filtr zatrzymujący wszystkie niespalone komponenty wychodzące z komory silnika. Ma za zadanie zatrzymanie jak największej ilości sadzy. Sadza przykleja się do ceramicznych ścianek filtra i zostaje wypalona w wysokiej temperaturze wnętrza cylindra.

W skład zespołu wydechowego wchodzi też katalizator. To popularna nazwa urządzenia bloku katalitycznej zamiany lotnych cząsteczek gazów spalinowych w substancje nieszkodzące środowisku i ludziom.

Punkty naprawcze zajmują się także przywracaniem do poprzedniego stanu tych urządzeń. Regeneracja katalizatorów i turbin to stałe punkty oferty wielu firm usługowych. Wystarczy wejść na stronę Turbokrymar, by zapoznać się z pełnią oferowanych usług. Do regeneracji filtrów wchodzących w skład układu wydechowego stosuje się obecnie metodę kąpieli z dodatkiem odczynników chemicznych. Delikatna chemia nie uszkadza wnętrza obu filtrów.

Należy nadmienić, że katalizatory posiadają wrażliwy film składający się z mieszaniny związków chemicznych, które w reakcji kontaktowej w szybki i niezawodny sposób redukują zawartość trujących substancji w gazach wyrzutowych. Tlenek węgla otrzymuje jeszcze jeden atom tlenu i jako dwutlenek węgla ni zagrażając bezpośrednio ludziom jest wypuszczany do atmosfery. Można mieć jedynie obiekcję, co do wzmacniania efektu cieplarnianego, który może nasilać większa od normatywnej zawartość dwutlenku węgla w atmosferze. Z kolei węglowodory są rozbijane na prostsze związki chemiczne i wodę, która w żaden sposób nie zagraża naturze. Dawniej stosowano wypalanie filmów w piecach. Jednak ta metoda przynosiła więcej szkód.

Inwestycja w markowe opony

0
Inwestycja w markowe opony

Rynek oponiarski oferuje obecnie szeroką gamę produktów. Charakteryzują się one sporym zróżnicowaniem nie tylko cenowym, ale także jakościowym. Wybór optymalnego rozwiązania jest trudny w sytuacji, kiedy nawet producenci opon klasy ekonomicznej przekonują nas o ich wysokiej jakości. Czy zatem opłaca się zakup droższych opon klasy „premium”? Na to pytanie odpowie nasza dzisiejsza analiza.

Technologia w oponach

Kilkanaście ostatnich lat to widoczny gołym okiem postęp, jaki dokonał się w branży oponiarskiej. To właśnie producenci markowych opon nieustannie pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają poprawić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Można to łatwo zaobserwować, analizując strukturę bieżnika. Przybiera on coraz bardziej fantazyjne wzory, których zadaniem jest optymalne odprowadzanie wody spod kół. Tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne sumy inwestowane w doskonalenie technologii produkcji. To pokazuje, że wydając pieniądze na markowe opony, w znacznym stopniu przyczyniamy się do ich technologicznego rozwoju.

Etykiety na oponach

Znakomita większość kupujących ocenia opony przede wszystkim na podstawie umieszczonych na nich etykiet. To powoduje, że wiele modeli opon ekonomicznych nie odbiega znacząco parametrami od opon klasy „premium”. Nie jest to do końca prawdą. Producenci markowych opon stale udoskonalają ich mieszankę, dążąc do zwiększenia zawartości krzemionki w ich składzie. Koncerny takie jak Michelin stosują również innowacyjne dodatki w postaci oleju słonecznikowego. Yokohama wzbogaca mieszankę dodatkiem oleju ze skórki pomarańczy. Ponadto dominujące koncerny starają się radykalnie ograniczać udział sadzy w mieszance gumy. Wszystkie te udoskonalenia mają wpływ na poprawę przyczepności opony. Co więcej, podnoszą one trwałość opony, co pozwala jej przez długi czas zachować optymalne właściwości. W przypadku opon budżetowych pogorszenie parametrów jezdnych następuje dużo szybciej.

Cena największą przeszkodą

Głównym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę podczas zakupu, jest cena. Dotyczy to każdego rodzaju produktów, w tym także opon. Ceny nowych, markowych opon rzeczywiście nie należą do najniższych. Ale przecież nie musimy kupować opon z bieżącego sezonu. Trzeba pamiętać, że w przypadku prawidłowego magazynowania, nawet 3-letnia opona nie traci swoich właściwości, a jej cena z pewnością jest sporo niższa. Według badań dopiero po upływie 5-6 lat w gumie zachodzą procesy, które stopniowo pogarszają jej właściwości. Kupując 2-letnie opony klasy „premium”, nie odczujemy tak mocno różnicy cenowej w stosunku do opon klasy ekonomicznej.

Porównując ceny poszczególnych modeli opon, warto skorzystać z wyszukiwarki na stronie Plusgum. W ten sposób dużo łatwiej będzie wybrać opony idealnie dopasowane do marki pojazdu, które jednocześnie gwarantują możliwie najlepsze parametry jakościowe. Dokonując wyboru, warto mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, bo to kluczowa kwestia, na którą wpływ mają opony.

Wyprawy Enduro – przygotuj nie tylko motocykl, ale i siebie!

0
Wyprawy Enduro – przygotuj nie tylko motocykl, ale i siebie!

Wyprawy Enduro to niezwykłe przygody dla miłośników krętych, mało uczęszczanych dróg jak i tras pokrytych szutrem. Kilkudniowy wyjazd to prawdziwy sprawdzian dla jednośladu jak i jego kierowcy. Właśnie dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować.

Wyprawy Enduro – własny, czy wypożyczony motocykl?

Nie ulega wątpliwości, że gwarancją udanej wyprawy Enduro jak i każdej innej będzie sprawny i dobrze wyposażony motocykl. W tym przypadku zadbać należy nie tylko o aktualne badanie techniczne, czy opłacone ubezpieczenie OC, ale również inne elementy. Mowa tutaj między o dostosowaniu opon do terenu, po którym przyjdzie się poruszać. Organizatorzy tego typu wyjazdów w swoich opisach zazwyczaj wspominają, że sprawdzą się opony kostkowe. Niektóre motocykle w standardzie posiadają tzw orurowanie, które chroni między innymi owiewki w trakcie upadku, czy pokonywaniu przeszkód. Jeśli jednoślad nie ma tego w pakiecie to warto pomyśleć nad zakupem, ponieważ może ono uratować sprzęt i jego kierowcę przed poważnymi uszkodzeniami. W przypadku, gdy kierowca nie jest przekonany, czy jego motocykl nadaje się na wyjazd zawsze może skorzystać z opcji wypożyczenia sprzętu od organizatora wyprawy Enduro. Za takie rozwiązanie należy oczywiście dodatkowo zapłacić jednak w cenie otrzymuje się w pełni przygotowany do podróży motocykl wraz z paliwem i serwisem. Jest to również świetna okazja, by spędzić trochę czasu na motocyklu, który może miało się w planach kupić.

Wyprawy Enduro – kierowca gotowy na każdą pogodę

Poza świetnie przygotowanym motocyklem kierowca zadbać musi jeszcze o swój ubiór i oczywiście umiejętności. Każdy organizator, także https://www.akademiaenduro.pl/pl/podroze wymaga od uczestnika przedstawienia prawa jazdy kat. A, a także posiadania niezbędnego sprzętu. Mowa tutaj o atestowanym kasku, wysokich butach, rękawicach, a także kombinezonie. Najczęściej wymagana jest również odzież ochronna na deszcz. Dlaczego? Otóż uczestnicy wyprawy Enduro muszą liczyć się z tym, że przyjdzie im podróżować w każdych warunkach. Właśnie dlatego ich umiejętności muszą pozwalać na opanowanie motocykla. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy podoła to może wcześniej zapisać się na szkolenie. Dostępnych jest wiele wariantów, w tym także takie jednodniowe. Podczas każdego z nich można nie tylko sprawdzić swoje umiejętności,a le również nauczyć się czegoś nowego. To cenne doświadczenie, które z całą pewnością zaprocentuje podczas kilkudniowej wyprawy.

Folia 3m – jak wybrać najlepszą?

0
folia 3m

W dzisiejszym świecie większość z nas jest zabiegana. Ciągle pędzimy za pracą, pieniędzmi. Próbujemy jednak w tym wszystkim znaleźć czas na odpoczynek. Realizowanie naszego hobby. Wśród mężczyzn dużą popularnością cieszy się motoryzacja i wszystko co z nią związane. Auta są ważnym aspektem męskiego zainteresowania. Co za tym idzie, panowie uwielbiają wszelkie gadżety samochodowe oraz zmiany wyglądu auta.

Folia 3m – co to takiego

Ostatnimi czasy na popularności zyskuje folia 3m. Związana jest z car wrapping’iem, to jest oklejaniem nią samochodów. Folia 3m służy do zmiany wyglądu bądź koloru naszego pojazdu. Na rynku dostępne są folie na szyby samochodowe, na lakier oraz ochronne.

Co warto wiedzieć o folii 3m:

Najważniejsze kwestie związane car wrapping’iem:

Nie niszczy lakieru, wręcz przeciwnie, chroni auto przed obiciami i zarysowaniami. Ważna uwaga – istnieje natomiast ryzyko uszkodzenia lakieru przy docinaniu folii tudzież usuwaniu pęcherzyków powietrza. Dlatego musimy być bardzo ostrożni

Możliwe jest samodzielne oklejanie i bez wizyty w serwisie, co niesie za sobą oszczędność pieniędzy

Możemy usunąć folie jeśli się nam znudzi i zmienić na inny kolor. Niestety jest to czasochłonne

Źle najklejoną folię możemy zerwać i przylepić ponownie. Wszystko zależy od kleju, jaki został do folii użyty. Dzięki specjalnym rodzajom klei możliwe jest usunięcie pęcherzyków powietrza. Dostępne są też specjalnie kleje do nakładania na duże powierzchnie.

Przed zakupem folii warto pomyśleć jaką powierzchnie chcemy okleić, a także poszukać w sieci filmików, które pomogą nam w jej nałożeniu.