22 C
Warsaw
poniedziałek, Czerwiec 26, 2017

Jak bezpiecznie korzystać z przyczep do samochodów?

0

Wydaje się, że wiele osób boi się jazdy z przyczepą. Nic w tym dziwnego, gdyż jest ona zdecydowanie trudniejsza, niż jazda bez przyczepy. Nauczenie się bezpiecznej jazdy z przyczepą wydaje się stosunkowo proste. Niemniej jednak, nauka jazdy to nie jedyne z czym trzeba sobie poradzić, jeśli chce się podłączać do samochodu przyczepy.

Jedziesz na wakacje z przyjaciółmi? Wypożyczcie busa

0

Wakacje i sezon urlopowy to nie tylko odpoczynek od pracy, szkoły czy studiów, ale również możliwość poznania świata. Co prawda obecnie mamy możliwość skorzystania z szerokich możliwości komunikacyjnych obejmujących transport samolotem, pociągiem, autobusem czy nawet autostopem, to każdy z tych środków transportu ma swoje wady oraz zalety. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy grupą znajomych ruszyć na podbój Europy bądź po prostu pojechać „w świat”? Najłatwiej wypożyczyć do tego busa!

Modele Fiata idealne do jazdy po mieście

0
Modele Fiata idealne do jazdy po mieście

Miejski samochód powinien wyróżniać się spośród innych modeli niewielkimi rozmiarami, możliwością ergonomicznej jazdy oraz systemami ułatwiającymi codzienne poruszanie się po ulicach miast. To wszystko można znaleźć trzech popularnych modelach Fiata, które doskonale odnajdują się w niesprzyjających warunkach ulicznych świateł, licznych skrzyżowań i niewielkich przestrzeni. Który z nich wybrać, by cieszyć się komfortem jazdy na co dzień?

Dodatki do układu paliwowego

0
Dodatki do układu paliwowego

Dodatki do paliw to temat, który co jakiś czas wraca jak bumerang. Zwłaszcza że takich specyfików przybywa w sklepach, a co za tym idzie – ich działanie budzi dużą ciekawość kierowców. Warto przyjrzeć się dostępnym na rynku uszlachetniaczom oraz temu, które z nich tak naprawdę działają.

Charakterystyka kurtek motocyklowych

0
Charakterystyka kurtek motocyklowych

Kurtki dla motocyklistów można podzielić na różne sposoby. Można bowiem wyróżnić tak te turystyczne, tradycyjne, jak i sportowe. Jednakże podział będzie też dotyczył materiałów. Wyróżnić można tu kurtki skórzane i tekstylne. Często też swoją oddzielną kategorię stanowią tu kurtki motocyklowe Off Road. Te ostatnie jednak, to także pewien typ kurtek sportowych. Przy wyborze odzieży motocyklowej warto zaznajomić się z wieloma ofertami, tak by wybrać produkt jakiejś renomowanej marki. Na rynku można zaobserwować obecność wielu firm, spośród których część będzie tymi topowymi, kiedy to się mówi o odzieży dla motocyklistów. Często jednak będą to producenci nie jednego określonego produktu, tylko całej gamy wyrobów i akcesoriów dla motocyklistów.

Najważniejsze cechy kurtek motocyklowych

Co też szczególnie wyróżnia ten rodzaj wyposażenia każdego motocyklisty? W zasadzie jest tu wiele cech, dzięki którym  kurtki motocyklowe są charakterystyczne. Przede wszystkim warto wymienić wzmocnienia w miejscach narażonych na kontuzje, a w tym przypadku szczególnie chodzi o ochronę łokci, nadgarstków, kręgów szyjnych, czy nawet pleców. Mogą to być specjalne pianki, wyściełane innymi materiałami newralgiczne miejsca, jak również wykorzystanie technologii 3D. Zazwyczaj kołnierz w kurtkach dla motocyklistów nie jest nadmiernie sztywny, czasem odpinany. Nie można pominąć tu wielowarstwowej, czy też kilkuczęściowej skorupy, gdzie to można wspomnieć tak o większym przepływie powietrza, jak i przystosowaniu się materiału do różnych warunków atmosferycznych. Tu niekiedy też wykorzystywana jest odpinana podpinka, którą to można nosić, kiedy chłód jest dość dokuczliwy. Mimo wszystko kurtki takie są wygodne i wcale nie takie „naładowane”, czy ciężkie, jakby mogło się wydawać. Wszystko to jest tak zaprojektowane, żeby zapewniony był jak największy komfort. Niekiedy też stosowane są specjalne zagięcia, dzięki którym to materiał odpowiednio się dostosowuje do sylwetki motocyklisty.
moto

Jak wykonuje się odzież dla motocyklistów?

Częstym materiałem jaki używa się w przypadku takiej odzieży jest poliester. O jego właściwościach przekonano się już w wielu przypadkach. Kurtki motocyklowe dzięki wzmocnionym szwom są w zasadzie nierozerwalne, ale też nie ulegają nadmiernemu ścieraniu się, a zatem o ich przetarciu w zasadzie nie ma mowy. Wśród udogodnień można wspomnieć o wielu regulacjach, tak przy rękawach, nadgarstkach, czy nawet w pasie. Dodatkowo wspomina się o przedłużeniu z tyłu kurtki. Niektóre spośród nich są tak uszyte, że można z nich wyjąć ochraniacze, dzięki czemu kurtka taka może być używana na co dzień, więc nie tylko przy prowadzeniu motocykla.

Raptor Liner – wzmocnij skórę swojej terenówki!

0
Raptor Liner – wzmocnij skórę swojej terenówki!

Niełatwo jest utrzymać w nienagannym stanie lakier na samochodzie terenowym. Niemal każda wyprawa to kolejne rysy i odpryski. Wszystko to prowadzi do szybszej korozji i w efekcie podnosi koszty eksploatacji. Z problemem tym można poradzić sobie stosując Raptor Linera.

Jak robi się znaki drogowe?

0
Jak robi się znaki drogowe?

Znaki drogowe informują nas o tym, jakie zasady ruchu obowiązują na danej drodze albo w innej przestrzeni. Rozpoznawania znaków uczą się już najmłodsi, aby poruszać się bezpiecznie, jako że ze znakami spotykamy się praktycznie na każdym kroku. Jak jednak produkuje się znaki drogowe?

Demony prędkości najwyżej jakości. Sportowe modele marki Toyota

0
Demony prędkości najwyżej jakości. Sportowe modele marki Toyota

Chodź nazwa ,,Toyota” nie budzi skojarzeń z ostrą sportową jazdą, japoński koncern już od lat sześćdziesiątych mocno angażował się w produkcję aut o nieco wyższych osiągach. Tradycja ta nie została zachwiana po dziś dzień, czego żywym przykładem jest jeden z najnowszych modeli, Toyota GT86.

Nowy Ford Galaxy – doskonały dla dużej rodziny

0
Nowy Ford Galaxy – doskonały dla dużej rodziny

Nowoczesna stylistyka, inteligentne technologie, jakość w klasie premium – to wszystko jest w stanie zagwarantować nowy, siedmioosobowy Ford Galaxy. W poszukiwaniu samochodu z górnej półki przeznaczonego dla całej rodziny warto sprawdzić go bliżej!

Sprawdzony sklep oferujący części do auto

0
Sprawdzony sklep oferujący części do auto

Nie każdy potrafi znaleźć swój własny, ulubiony i sprawdzony sklep, w którym będzie zaopatrywał się w części zamienne do swoich samochodów.