Na co zwrócić uwagę, wybierając używany samochód?

0
Na co zwrócić uwagę, wybierając używany samochód?

Czy zakup samochodu za kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy jest zadaniem prostym? Zdecydowanie nie! Każdy, kto chociaż trochę zna tę branżę, zdaje sobie sprawę, że osoby chcą kupić samochód używany, są często oszukiwane przez osoby samochody sprzedające. Co warto wiedzieć podczas poszukiwań wymarzonego samochodu i na co zwrócić uwagę, gdy go już znajdziemy? Zainteresowanych zapraszamy do dalszej części naszego materiału.

Internetowy handel częściami rolniczymi

0
Internetowy handel częściami rolniczymi

Według badań przeprowadzony przez Ministerstwo Rolnictwa, znacznie wzrasta liczba osób korzystająca z Internetu na obszarach wiejskich. Z czego najchętniej korzystają? Dla większości to oprócz miejsca rozrywki i dostępu do informacji, miejsce gdzie kupuje i sprzedaje części maszyn rolniczych.

Żarówki samochodowe Osram – historia marki

0
Żarówki samochodowe Osram – historia marki

Są firmy, które na stałe wpisały się w historię świata. Bez wątpienia należą do nich Adidas (moda), Apple (sprzęt komputerowy) czy Porsche (samochody). Z tą ostatnią nieco powiązana jest firma Osram, która zajmuje się m.in. produkcją żarówek samochodowych. A jakie są jej korzenie? O tym poniżej.

Niemiecka jakość

Bardzo wiele marek, które cieszą się światowym uznaniem zostało założonych na terytorium naszego zachodniego sąsiada. Tak było m.in. z firmą Siemens, BMW, Puma czy właśnie Osram. Historia tej ostatniej sięga 1906 roku, kiedy to nazwa „Osram” została zarejestrowana w berlińskim Urzędzie Patentowym jako marka handlowa firmy Deutsche Gasglühlicht-Anstalt. Skąd jej właścicielom wpadł do głowy pomysł na taką nazwę? „Osram” to połączenie dwóch metali: osmu (łac. osmium) i wolframu (łac. wolframium). Już w 1919 roku, Auer-Gesellschaft, AEG oraz Siemens & Halske AG podjęły decyzję o współpracy, która zaowocowała powstaniem Osram Werke GmbH Kommanditgesellschaft. Marka Osram przez lata prężnie się rozwijała i dziś, obok GE Lighting i Philips, jest jednym z trzech największych producentów oświetlenia na świecie.

Żarówki Osram w Polsce

Osram na rynku polskim pojawiła się dwukrotnie. Pierwszy raz w 1921 roku, gdy, za zgodą Niemców, powołano polską spółkę na licencji Osram, drugi zaś w 1991 roku. Przez ten czas Osram zrealizowało wiele iluminacji świetlnych budynków. Żarówki tej firmy oświetlają m.in. Zamek Królewski na Wawelu, sukiennice, Panoramę Racławicką, Pałac Prezydencki w Warszawie czy Stadion Narodowy.

Żarówki samochodowe Osram – sprawdzona marka

Jednak i tak najbardziej firmę Osram doceniają kierowcy. Jej żarówki samochodowe należą do jednych z najbardziej chwalonych na internetowych forach. W ich opinii żarówki samochodowe Osram są niezwykle odporne na zadrapania, nadają się zarówno do nowych, jak i starszych aut, a oprócz tego są bardziej estetyczne, niż żarówki konkurencji.

Gdzie kupić żarówki samochodowe Osram?

Jako, że firma Osram od niemal 30 lat jest na polskim rynku, zakup jej produktów nie stanowi problemu. Jeżeli interesują cię żarówki samochodowe Osram kliknij tutaj i wybierz coś dla siebie. Możesz też ich szukać w inny sposób. Po prostu wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło „żarówki samochodowe Osram” i przejrzyj oferty sklepów internetowych. Gdy już to zrobisz, wybierz najlepsze dla siebie żarówki w cenie, która cię satysfakcjonuje. Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak czekać na paczkę, wkręcić nowe żarówki i cieszyć się z bezpiecznej jazdy.

Opony zimowe a opony śniegowe

0
Opony zimowe a opony śniegowe

Niejeden kierowca, czy to zawodowy, czy amator miał okazję przekonać się jak niebezpieczne może być korzystanie z letnich opon w sezonie zimowym. O ile te wielosezonowe sprawują się przyzwoicie w niesprzyjających kierowcom warunkach pogodowych, tak letnie dosłownie zimą ”wymiękają” pod prawie każdym względem, a my narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także ewentualnego pasażera, którego ze sobą wieziemy.

By nie dopuścić do materializacji czarnego scenariusza związanego z prowadzeniem pojazdu w tym nieprzychylnym okresie, wybieramy najbardziej bezpieczną dla nas opcję, jaką są opony zimowe. Całkowicie słusznie, bo za ich sprawą, sunąć płynnie możemy po szosie bez większego ryzyka i bez względu na oszronienie, śniegową pierzynę i oblodzenie drogi.

Opony zimowe a opony śniegowe

Opona zimowa, tudzież opona śniegowa gwarantuje doskonalszą przyczepność do powierzchni po której porusza się pojazd. Chociaż różnią się od siebie nieznacznie w swojej budowie za sprawą bardziej pociętego przez rowki i lamele bieżnika opony śniegowej, obie spełniają najważniejszą funkcję – zagwarantowania możliwie jak największego bezpieczeństwa nas samych oraz naszych bliskich. Pogłębione lamele są bardziej elastyczne, a opony łapią przez to więcej śniegu, który zdecydowanie łatwiej się do nich przyczepia niż dzieje się to w przypadku opon bardziej standardowych.

Opony tego rodzaju, czyli zimowe oraz śniegowe opony dla twojego auta, zapewniają skuteczność hamowania na lodzie oraz śniegu oraz istotne skrócenie jego czasu, dzięki czemu można poczuć się nieco pewniej zarówno na prostej drodze jak i w zakrętach w niemal każdych zimowych warunkach. Pod tym względem niezawodne są zimowe opony znanej w świecie marki Continental, jakie pozwalają na komfort jazdy niezależnie od tego, czy jest to kompaktowy średniej klasy samochód, pojazd średniej i wyższej klasy, typu limuzyna, pojazd masywny, czy sportowy samochód z silnikiem owysokiej mocy. Zaufaniem popartym wysoką funkcjonalnością oraz najwyższą jakością pośród marek wiodących jest firma Continental (https://www.continental-opony.pl/samochod), która wypuściła serie zimowych/śniegowych opon o sprecyzowanym do tego przeznaczeniu.

W asortymencie, jakim sklep ten dysponuje są opony z serii Winter Contact, Ice Contact oraz ContiWinterContact, które w zależności od Twojej konkretnej potrzeby wybrać możesz dla samochodu wspólnie z którym uczestniczysz w ruchu ulicznym, niebezpiecznym często w sezonie letnim, a co dopiero zimą.

Jest to marka, której specjalnie nie trzeba polecać, sprawdzona i solidna, o czym wielu z Was z pewnością wie.

Miałeś wypadek nie ze swojej winy? Sprawdź co Ci przysługuje

0
Miałeś wypadek nie ze swojej winy? Sprawdź co Ci przysługuje

W Polsce społeczeństwo ma bardzo małą wiedzę na temat tego jakie prawa przysługują nam w momencie kiedy mieliśmy wypadek z winy trzeciej osoby.

Nie każdy zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego iż po takim zdarzeniu drogowym przysługuje nam przede wszystkim samochód zastępczy z OC sprawcy. Otrzymując taki samochód nie będziemy liczyć się z żadnymi kosztami ponieważ leżą one po stronie TU, w którym sprawca ma wykupioną polisę OC. Wypożyczalnia samochodów w Lublinie może podstawić nam taki samochód i pomóc zająć się pozostałymi formalnościami z tym związanymi. Otrzymanie samochodu z OC sprawcy to tak na prawdę minimum formalności a jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ cały czas pozostajemy mobilni i nie odczuwamy tego, że nasz samochód jest w naprawie. Co więcej, musimy otrzymać samochód tej samej klasy lub wyższej. Jest to bardzo opłacalne w przypadku kiedy jeździmy raczej samochodem tanim i niskiej klasy ponieważ możemy doświadczyć chwilowego luksusu.

Drugą sprawą jaką powinniśmy się zająć, jest zgłoszenie również szkody osobowej do TU sprawcy ponieważ w każdym przypadku przysługuje nam zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Nie zawsze jednak Towarzystwa Ubezpieczeniowe są chętne na wypłatę takich świadczeń przez co nie raz trzeba decydować się na drogę sądową. Oczywiście istnieje na rynku cała masa Kancelarii Odszkodowawczych, które pomagają nam w walce z tyranem jakim jest TU, nie jest to jednak darmowa usługa. Zazwyczaj jednak wszystko załatwiane jest bez kosztów wstępnych i wyłącznie na zasadzie prowizji. Kwoty o jakie można się ubiegać są w tym przypadku zdecydowanie wyższe niż kwoty z standardowej polisy NNW.

Bardzo ważne jest również to, iż TU sprawcy musi pokryć nam wszystkie koszty związane z leczeniem (rehabilitacja, leki, dojazdy do lekarzy itd.). Warto więc zbierać wszystkie paragony wystawione przez prywatnych lekarzy specjalistów jak również paragony leki. Tak więc nie trzeba w tym momencie zwracać uwagi wyłącznie na swój budżet i korzystać z usług NFZ.

Masz pytania? Odwiedź stronę http://zastepcze.lublin.pl/

Używana Honda Jazz – gdzie kupić ją bez ryzyka?

0
Używana Honda Jazz – gdzie kupić ją bez ryzyka?

Honda Jazz to praktyczny samochód miejski, który produkowany jest już od wielu lat. Od 2013 roku w sprzedaży znajduje się trzecia generacja tego modelu.

Praca w sektorze motoryzacyjnym

0
Praca w sektorze motoryzacyjnym

Nie każdy ma możliwość łączenia pasji z pracą. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że na tę przyjemność może sobie pozwolić niewielka grupa ludzi w naszym kraju. Zdecydowanie należą do nich pracownicy naszej firmy. Dzięki przygotowanej przez nas ofercie w prosty sposób połączysz rozwijanie swoich zainteresowań ze źródłem utrzymania. Praca w BMW daje maksimum satysfakcji, wiele ciekawych i różnorodnych możliwości rozwoju oraz otwiera drzwi do dalszej kariery. Jesteśmy przekonani, że jeśli interesujesz się motoryzacją, lubisz kontakt z ludźmi i jesteś nastawiony na sukces, znajdziesz u nas zatrudnienie swoich marzeń. Zachęcamy do bliższego poznania przygotowanej przez nas oferty, która z pewnością przypadnie Ci do gustu: https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/

BMW to marka znana na całym świecie, która charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem na światowym rynku. Na nasz sukces pracują ludzie w wielu sektorach, do których możesz dołączyć również Ty. Wierzymy w Twój potencjał i w to, że pomożesz nam budować coś wielkiego, nieustannie rozwijającą się markę samochodów marki premium. Mamy nadzieję, że w naszych szeregach znajdziesz satysfakcję i możliwość nieustannego rozwoju.

Przygotowana przez nas oferta obejmuje szereg zróżnicowanych stanowisk na terenie różnych miast w Polsce. Działamy w takich miastach, jak: Lublin, Wrocław, Poznań, Warszawa, Katowice, a także w wielu innych, w których znajdują się nasi dealerzy. Proponujemy stanowiska pracy związane ze sprzedażą, doradztwem, mechaniką oraz wiele innych, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś w stu procentach odpowiedniego dla siebie.

Na stanowiska związane ze sprzedażą poszukujemy przede wszystkim młodych, ambitnych, prężnie rozwijających się osób, które nie boją stawiać sobie celów, do których wytrwale dążą. Zależy nam na pozyskaniu ludzi odznaczających się znajomością języka angielskiego, wysoką kulturą osobistą, posiadających prawo jazdy kategorii B. Cenimy sumienność, zaangażowanie, samodzielność, a także umiejętność pracy w grupie.

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty wszystkie osoby zainteresowane. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących któregokolwiek z wybranych przez Państwa stanowisk, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Pragniemy otwierać się na potrzeby oraz oczekiwania naszych pracowników, którzy razem z nami pomagają nam tworzyć znaną na całym świecie i cenioną markę samochodów marki premium. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej ofercie znajdziesz w końcu pracę swoich marzeń.

Szybka i profesjonalna pomoc na drodze

0
Szybka i profesjonalna pomoc na drodze

Pomoc drogowa to usługa ciesząca się bardzo dużą popularnością na terenie Polski. Bardzo często dla wielu kierowców, których dotknie nagła sytuacja na drodze (awaria lub stłuczka), problemem jest konieczność długiego oczekiwania na przyjazd fachowców. Bardzo często winę ponoszą sami kierowcy, którzy nie sprawdzają wcześniej ofert dostępnych lokalnych firm i szukają usługodawców na szybko dopiero w momencie wystąpienia awarii lub stłuczki. Korzystając z pomocy fachowców, warto zwrócić uwagę na kilka detali.

Lokalna pomoc drogowa

Niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem jest wybór pomocy drogowej działającej najbliżej mieszka zamieszkania klienta. O wiele lepszym pomysłem jest wybór usług firmy, której siedziba znajduje się w pobliżu często odwiedzanego warsztatu. Najlepszą sytuację zapewniają pomoce drogowe, które prowadzą własne warsztaty, a jeszcze lepiej jeśli te warsztaty znają dany pojazd i wykonywane w nim wcześniej naprawy. W przypadku pokonywania dalszych tras, warto w obrębie każdych 100 kilometrów mieć firmę posiadającą w ofercie kompleksowe usługi z zakresu pomocy drogowej. Oczywiście trudniej jest znaleźć takie firmy na trasach, na których nie ma zbyt wielu miast, a w przypadku ich znalezienia, koszty usług są dość wysokie.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetowej wyszukiwarki pomocy drogowych znanej jako pomocdrogowa.info. Dzięki temu serwisowi można znaleźć firmy oferujące pomoc na drogach w całej Polsce. Strona ta posiada wygodną funkcję geolokalizacji i działa bardzo płynnie na urządzeniach mobilnych.

Ceny usług z zakresu pomocy drogowej

Podstawową sprawą, na którą zwracają uwagę osoby szukające pomocy drogowej jest cena takich usług. Składnikami takiej ceny są koszty dojazdu na miejsce zdarzenia, diagnostyka problemu, holowanie pojazdu (cena zależy od jego masy i liczby kilometrów) czy też inne usługi związane z naprawą na miejscu. Bardzo ważną sprawą jest wybór firmy posiadającej holowniki przystosowane do transportu pojazdu o różnej masie. Duża liczba lawet i zróżnicowana oferta to atuty, dzięki którym można mieć pewność, że praktycznie każdy klient otrzyma fachową pomoc od danej firmy. W przypadku firmy, która posiada jedną lawetę, można liczyć się z tym, że jest ona używana i trzeba dłużej poczekać na przyjazd fachowców.

Inne ważne sprawy

Transport na lawecie pojazdu, który uległ awarii lub wypadkowi nie powinien być jedyną usługą znajdującą się w ofercie pomocy drogowej. Dobrym pomysłem jest wybór profesjonalnych firm, które posiadają bardzo szeroką ofertę usługową. Najlepsze są firmy dysponujące mobilną diagnostyką samochodów. Dzięki fachowej diagnostyce można określić czy auto da się naprawić na miejscu czy jednak konieczne będzie jego holowanie. W ramach pomocy drogowej można korzystać z usług, takich jak wymiana ogumienia, dowóz paliwa czy też pomoc w otwarciu samochodu w przypadku zatrzaśnięcia, zgubienia lub uszkodzenia kluczyka. Warto więc decydować się na pomoc fachowców posiadających najwyższej jakości sprzęt.

Dobrze jest szukać firm posiadających pozytywne opinie klientów, które potwierdzają, że usługodawcy tacy radzą sobie w praktycznie każdej sytuacji (np. holowanie pojazdu z autostrady). Sprzęt i umiejętności są również ważne w przypadku wpadnięcia do rowu – wówczas pomocne są firmy posiadające wyciągarki umożliwiające szybkie i skuteczne wydostanie pojazdu z rowu. Kolejną ważną sprawą jest całodobowa obsługa klientów w dni wolne od pracy, weekendy oraz w późnych godzinach nocnych.

Kiedy można korzystać z pomocy drogowej?

Bardzo często w porze zimowej, głównym powodem wezwania pomocy drogowej jest problem z rozładowanym akumulatorem w wyniku działania ujemnych temperatur. Akumulator może się również wyładować, gdy urządzenia elektryczne i elektroniczne w pojeździe są nadmiernie eksploatowane oraz w przypadku awarii alternatora odpowiadającego za ładowanie samochodowej baterii. Jeśli chodzi o awarię, która nie została spowodowana alternatorem, to można rozwiązać problem korzystając z kabli rozruchowych i samochodu innego kierowcy. W przypadku awarii alternatora konieczne jest holowanie samochodu do warsztatu oraz regeneracja tego komponentu.

Pomoc drogową należy wzywać bezzwłocznie w przypadku poważnej awarii silnika czy też układu hamulcowego. Przegrzanie jednostki napędowej może nawet doprowadzić do pożaru, więc należy natychmiast zatrzymać się, otworzyć maskę oraz uruchomić nawiew – pozwoli to na przywrócenie normalnej temperatury silnika. W takiej sytuacji potrzebna będzie laweta, która przewiezie samochód do warsztatu wskazanego przez klienta.

Generalnie należy zwrócić uwagę na typ awarii i przekazać niezbędne informacje podczas zgłaszania problemu. Osoby, które są laikami w dziedzinie motoryzacji mogą powiedzieć co widzą i słyszą – pozwoli to fachowcom na wykluczenie pewnych awarii oraz ocenę tego co może być ewentualnie uszkodzone. Podczas postoju konieczne jest ustawienie trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości od pojazdu. Warto też założyć kamizelkę odblaskową.

 pomoc drogowa

Nauka jazdy – Łódź a najlepsze szkoły jazdy

0
nauka jazdy łódź

Osoby, które chcą poruszać się własnym autem, muszą posiadać prawo jazdy. Naukę jazdy w Łodzi oferują różne szkoły jazdy dostępne dla chętnych przez cały rok. Wybór powinien być przemyślany, bo kursy przygotowujące, jak i sam egzamin są dość drogie, a podjęcie niewłaściwej decyzji oznacza wydanie pieniędzy na darmo. Idealna szkoła posiada znakomitych i doświadczonych instruktorów, sprawne technicznie pojazdy, duże doświadczenie na rynku i korzystne ceny. Niektórzy chętni nie chcą uczyć się w swoim własnym mieście, bo są przekonani, że np. w stolicy jest dużo lepiej. Być może w niektórych miejscowościach poziom nauki jest niski z powodu braku konkurencji i kadry, ale w Łodzi nauka jazdy stoi na najwyższym poziomie.

nauka jazdy w Łodzi - dobre szkoły nauki

Trzeba tylko znaleźć jak najciekawszą ofertę. Większość konkurencyjnych szkół stara się znaleźć złoty środek, jeśli chodzi o cenę oraz jakość. Kompleksowe rozwiązania stosowane przez placówkę gwarantują kursantom możliwość szybkiego przyswojenia niezbędnej wiedzy. Są też komfortowe jazdy na terenie należącym do szkoły oraz po mieście pod opieką doświadczonego instruktora. Niektóre z placówek, chcąc zaoferować klientom różnorodność wyboru, udostępniają opcję nauki skróconej przypominającym nieco studia zaoczne. Lekcje teoretyczne i praktyczne można realizować na przykład w weekendy bądź wybrane dni tygodnia – pełna dowolność. Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi pracowników nie trzeba już bać się jeżdżenia z instruktorem. Lekcje w szkole jazdy mogą być przyjemne i ciekawe – przekonasz się o tym, realizując naukę jazdy w Łodzi. Na zajęcia można zapisać się o dowolnej porze roku.

Kursanci dysponują możliwością wyboru większą, niż im się wydaje. W Łodzi jest dużo szkół, trzeba więc wybrać taką, która mieści się w dogodnym położeniu, np. blisko miejsca zamieszkania osoby uczącej się. Niektóre placówki cieszą się naprawdę świetną renomą głównie z uwagi na doskonałych instruktorów, którzy podchodzą do uczniów w ludzki, przyjacielski sposób, rzetelnie przekazując teoretyczną i praktyczną wiedzę.

 

Samochody używane na sprzedaż także u dealerów

0

Znalezienie tego odpowiedniego auta z drugiej ręki może być sporym problemem, jeśli nie mamy doświadczenia w dziedzinie motoryzacji. Tutaj z pomocą przychodzą nam salony dealerskie – możemy kupić w nich nie tylko modele nowe, ale również te z drugiej ręki!