Co jaki czas wymieniać opony w samochodzie?

0
Co jaki czas wymieniać opony w samochodzie

Do grona istotnych elementów pojazdów, które są odpowiedzialne za zapewnienie optymalnego poziomu dynamiki, komfortu i bezpieczeństwa jazdy, zaliczają się bez wątpienia opony. To one trzymają się podłoża i przenoszą moc silnika na jezdnię. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że ogumienie zalicza się do grona elementów eksploatacyjnych o ograniczonej żywotności. Oznacza to, że raz na jakiś czas konieczne jest dokonanie wymiany opon w aucie. Dobrze jest uzyskać więcej informacji na ten temat.

Precyzyjne określenie trwałości oraz czasu żywotności ogumienia samochodowego nie jest łatwym zadaniem. Zużycie opon jest bowiem uzależnione od wielu czynników. Niezwykle istotną sprawą jest rodzaj pokonywanej nawierzchni, a także obciążenie, częstotliwość przyspieszania i hamowania czy też technika pokonywania zakrętów. Ogólna zasada mówi jednak, że statystycznie opona powinna wytrzymać przebieg na poziomie 50-80 tysięcy kilometrów. Są to przebiegi podawane przez producentów na podstawie granicznego zużycia bieżnika.

Co warto wiedzieć o czasie użytkowania opon?

Jeśli chodzi o czas użytkowania opon, a nie liczbę kilometrów to i tak należy brać pod uwagę pokonywane przebiegi. W przypadku pokonywania średnio 15 tysięcy kilometrów w okresie letnim, nowe ogumienie letnie powinno wystarczyć na około 5 sezonów, a pokonywanie 10 tysięcy kilometrów na sezon sprawia, że opony mogą być używane nawet przez około 8 sezonów. Po tym czasie opona ściera się na tyle, że jej bieżnik jest zbyt płytki, aby zapewnić bezpieczne prowadzenie i trakcję auta w każdych warunkach. Trzeba też dodać, że producenci zalecają używanie opon maksymalnie przez 10 lat od momentu ich produkcji, nawet jeśli nie zostaną osiągnięte wspomniane wyżej limity przebiegu.

Zgodnie z przepisami, minimalna dopuszczalna głębokość bieżnika to 1,6 mm, jednak eksperci z branży motoryzacyjnej są zgodni, że taka wartość jest za mała, aby pojazd zachował optymalną przyczepność na przykład w czasie jazdy w deszczu i po kałużach. To dlatego wielu fachowców zaleca minimalną grubość 3 mm przy oponach letnich oraz 4 mm, jeśli mamy do czynienia z ogumieniem zimowym.

Kiedy jeszcze konieczna jest wymiana ogumienia?

Istnieją pewne sytuacje, w których opony należy wymienić szybciej, niezależnie od grubości bieżnika czy też przebiegu. Do ich grona można zaliczyć poniższe przypadki:

  • nierównomierne zużycie ogumienia,
  • ciała obce znajdujące się w gumie (gwoździe, kamienie, itp.),
  • różne uszkodzenia i objawy zużycia, takie jak sparciała guma, przecięcia, pęknięcia, bąble, itp.,
  • oznaki uszkodzenia wentyla,
  • wibracje lub „bicie” wyczuwane w czasie jazdy.

Oczywiście w takich sytuacjach w pierwszej kolejności warto udać się do warsztatu wulkanizacyjnego. W wielu przypadkach możliwa jest bowiem skuteczna naprawa. Jeśli jednak jest ona niemożliwa lub nieopłacalna, wówczas jedynym rozwiązaniem jest wymiana opon.

Opony powinno się wymieniać kompletami. Najlepiej jest wymienić wszystkie cztery sztuki, ale absolutne minimum to wymiana dwóch opon na tej samej osi. Zagwarantuje to równomierne zużycie obu opon oraz generowanie przez nie optymalnych osiągów z zakresu dynamiki i bezpieczeństwa jazdy.

Akcesoria do hydroponicznej uprawy marihuany najlepszej jakości

0
uprawy

Najpierw może wyjaśnimy określenie którego jak podejrzewamy nie wszyscy musicie znać.

Otóż uprawa hydroponiczna marihuany polega ni mniej ni więcej lecz tylko na tym że rośliny rosną tylko w wodzie. No może nie tylko albowiem są również tam różnego rodzaju dodatki ale nie ma absolutnie żadnego gruntu. Czy w takim razie i ty już teraz masz w planach zrealizowanie przez samego siebie właśnie tego typu hodowli hydroponicznej? Naszym zdaniem jeśli tak to jest to możliwie jak najlepszy pomysł. Czy jednak wiesz już gdzie zakupisz jak najbardziej odpowiednie akcesoria do jej uprawy? Jeśli jednak jeszcze nie lub też wahasz się z wyborem możliwie jak najlepszego sklepu to poniżej podajemy tobie link do strony internetowej naszym zdaniem znakomitego punktu. W tym miejscu bowiem zawsze kiedy tylko będziesz chciał zakupisz dla siebie rewelacyjne materiały do hydroponicznej uprawy marihuany. My jesteśmy pewni tego że będziesz z nich jak najbardziej zadowolonym.

Sprzedaż wszystkiego do hydroponicznej uprawy marihuany

Nie zwlekajcie zatem wszyscy miłośnicy uprawy marihuany w hydroponicznej postaci lecz możliwie jak najszybciej skierujcie swoje kroki do tego znakomitego sklepu o którym wam opowiadamy. Jeżeli jednak nie znacie go jeszcze jak najbardziej dokładnie to niczego nie straciliście. Albowiem link do jego strony internetowej macie podany poniżej. W tym miejscu zawsze zakupicie to wszystko co jest wam do tego właśnie potrzebne. My już teraz jesteśmy o tym jak najbardziej przekonani. A zatem nie wahajcie się pod żadnym pozorem ani tez nie zwlekajcie lecz zostańcie jego klientami. I wy z pewnością tak samo podejdziecie do tego faktu. Jak zatem widzicie naprawdę niedaleko od was jest miejsce pod każdym względem renomowane w którym zawsze kiedy tylko będziecie chcieli dowiecie się czym tak naprawdę jest hodowla hydroponiczna marihuany. Nie da się ukryć że tutaj zawsze spotkacie jak najlepszych profesjonalistów. I my już teraz jesteśmy o tym jak najbardziej przekonani.

Chcesz sam zająć się uprawą marihuany?

0
Uprawa

Czy istnieje szansa by udała nam się samodzielna uprawa marihuany? Co takiego sprawia, iż nie pierwszy raz wspomina się o niej jako czymś, co interesuje ogromną rzeszę osób? Oczywiście nie jest już żadną tajemnicą, iż marihuana jako roślina generuje różnorodne właściwości, zwłaszcza medyczne ale też kosmetyczne.

Świadczy o tym, ilość kosmetyków a nawet produktów żywieniowych czy suplementów, które w dużej mierze są właśnie efektem produkcji i przetwarzania samej marihuany. Pozyskanie ich, to nic trudnego ani skomplikowanego, systematycznie rośnie ilość sklepów lub miejsc, w których najzwyczajniej można je znaleźć, lecz pragniemy też zajmować się jej uprawą, choć tutaj pamiętajmy o aspekcie prawnym. Oznacza to nic innego, jak zakładanie jedynie sposobności, do uprawy tych legalnych odmian marihuany, choć zdarzają się przypadki gdy decydujemy się również na te, jakich posiadanie jest karane. Zanim jednak zabierzemy się za samą uprawę marihuany, trzeba na nią spojrzeć z niezbędnej perspektywy, a mianowicie przez pryzmat wszystkiego co nam pomoże w jej rozwoju, także o zagwarantowaniu optymalnych warunków. Temperatura, światło czy też wilgotność samej rośliny, to najważniejsze aspekty do jakich nie tylko trzeba nawiązać, ale z którymi musimy się w dużej mierze liczyć, pomoże nam to w uzyskaniu całkiem udanych zbiorów w niedalekiej przyszłości.

Zadbaj o swoją uprawę marihuany

Chcesz zadbać o swoją uprawę marihuany? Szukasz też sposobu na zakup, odpowiednich nasion o konkretnych dla tej rośliny odmianie i właściwościach? Wbrew temu co może się wydawać, ich pozyskanie nie stanowi niczego trudnego, jest to też legalna opcja za którą nie grożą nam żadne konsekwencje prawne. Dzięki takim sklepom jak ten pod adresem internetowym nasiona automatyczne, możemy nie tylko pozyskać oraz zakupić nasiona marihuany, ale też inne produkty stworzone poprzez wykorzystanie tej rośliny. Warto więc zapoznać się z jego ofertą, a także skorzystać z pomocy lub wsparcia gdy zajdzie taka konieczność oraz potrzeba, podchodzi się w nim profesjonalnie do każdego ewentualnego klienta.

W jakie schronienie dla samochodu zainwestować?

0
W jakie schronienie dla samochodu zainwestować

Posiadasz samochód i chciałbyś żeby nie stał na zewnątrz. Mieszkasz w domku i rozważasz budowę garażu samochodowego. Co warto wziąć pod uwagę?
Dlaczego potrzebujemy zadaszonego miejsca dla samochodu?

Samochód stojący na zewnątrz przez cały rok dużo bardziej się niszczy niż taki, który jest garażowany. Latem świecą na niego mocne promienie słoneczne, jesienią i wiosną często pada na niego deszcz, a zimą konieczne jest odśnieżanie i odmrażanie auta. Jeśli mamy działkę z domkiem, to można w celu ograniczenia wpływu warunków atmosferycznych na samochód, przemyśleć wybudowanie garażu lub wiaty garażowej. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Na co więc lepiej się zdecydować? Co okaże się praktyczniejsze do użytkowania w wypadku naszym i naszej rodziny? Zanim podejmiemy decyzję, dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Carport, czyli wiata garażowa

Wiata garażowa inaczej nazywana Carport jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które chroni pojazd przed złymi warunkami pogodowymi. Można wykonać wiatę z zadaszeniem do fasady albo wolnostojącą konstrukcję. Niektóre wiaty garażowe składają się z dachu, a boki mają otwarte. Są też takie rodzaje Carportów, które mają ściany boczne zabudowane za pomocą pomocą aluminiowych paneli, materiału poliwęglanowego albo posiadają oszklone boki przez firmę Binglass. Wykorzystuje się do tego szkło, które jest poddane specjalnej obróbce. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju szkła, klient ma pewność bezpiecznej i wytrzymałej całej konstrukcji wiaty. Najczęściej do pokrycia wiat garażowych używa się szkło laminowane lub zbrojone. Zaletą tego rodzaju szkła jest fakt, że nawet gdyby doszło do stłuczenia, szyba pozostaje na miejscu, nie rozpryskuje się na kawałki, tylko tworzy tak zwaną pajęczynkę. Zadaszenia do wiat garażowych, w zależności od pomysłów zleceniodawców, są również bardzo urozmaicone. Zaletą budowy wiaty garażowej jest to, że może powstać nawet na wąskiej, małej działce. Czas, który upłynie od złożenia zamówienia do wykonania i oddania do użytku jest bez porównania krótszy niż jakakolwiek inna budowa. Jeśli wiata, którą chcielibyśmy postawić u siebie na działce jest mniejsza niż 50m2, to nie wymaga ona uzyskania jakichkolwiek pozwoleń na budowę. Jedyną formalność, której trzeba dopilnować jest zgłoszenie chęci budowy do starostwa i po 30 dniach można rozpocząć prace budowlane. Przygotowanie projektu Carportu przez specjalistę zapewni nam wizualizację, więc na tym etapie można jeszcze dokonać ewentualnych zmian w projekcie. Wiata garażowa może stanowić bardzo funkcjonalną przestrzeń do wykorzystania. Koszt budowy Carportu jest uzależniony od wielkości konstrukcji, jakości zastosowanych materiałów. Firmy specjalizujące się w nowoczesnych, trwałych, aluminiowych konstrukcjach i zadaszeniach, wykonują na przykład wiaty garażowe połączone z zamykanym pomieszczeniem gospodarczym.

Garaż murowany

Oczywiste jest, ze garaż w porównaniu z Carportem jest stabilniejszą, trwalszą budowlą. Według definicji, którą określa prawo budowlane, garaż jest całkowicie zamkniętym budynkiem, który przeznaczony jest do postoju pojazdów. Jeśli jest możliwość połączenia domu z garażem, to bez wychodzenia na zewnątrz, możemy odjechać z domu samochodem. Garaż zapewnia 100 procentową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, mróz. Poza tym, trudniej ukraść garażowany samochód, więc jest to kolejny plus posiadania garażu. Jeśli powierzchnia garażu jest duża, to oprócz przechowywania samochodu, można stworzyć uporządkowaną przestrzeń magazynową, a nawet miejsce na przetrzymywanie rowerów.
Budowa garażu wiąże się jednak ze zdobyciem pozwoleń na budowę, co wpływa na wydłużenie czasu budowy. Poza tym jest to bardzo kosztowna inwestycja związana z postawieniem fundamentów, ścian, bramy, założeniem instalacji elektrycznej i innymi wydatkami.

Co lepsze – carport czy garaż?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy przypadek jest inny. Jeśli liczymy się z czasem i każdy dzień ma dla nas istotne znaczenie, to lepiej zdecydować się na wiatę garażową z aluminiowej konstrukcji wykonywaną na przykład przez Aluboss. Aluminiowe wiaty nie wymagają urzędowych pozwoleń na budowę, co jest wielkim atutem. Oprócz czasu, często liczymy się z pieniędzmi. Koszt postawienia Carportu w porównaniu z garażem murowanym jest bardzo niski.
Niektórzy zdecydowali się na wiatę garażową, która miała być tylko tymczasowym rozwiązaniem, a okazało się, że jest to na tyle stabilna i spełniająca swoją rolę konstrukcja, że zrezygnowali z zaplanowanej budowy garażu. Zaletą garażu jest natomiast możliwość połączenia go z domem, co wpływa na codzienny komfort korzystania z samochodu.

Zastanawiasz się nad wyborem: garaż czy carport? Przelicz koszty, na które możesz sobie pozwolić, oblicz czas, który jest Ci potrzebny, żeby powstało schronienie dla Twojego samochodu. Jedno, co można z pewnością powiedzieć, to fakt, że zarówno wiata, jak i garaż, przyczynią się do tego, że samochód będzie ochroniony przed oddziaływaniem na niego czynników atmosferycznych. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, które dobrze rozważyć przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji.

O czym warto pamiętać przy zakupie regałów przemysłowych?

0
O czym warto pamiętać przy zakupie regałów przemysłowych

Te funkcjonalne konstrukcje znalazły wiele zastosowań. Podpowiadamy, czym charakteryzują się regały przemysłowe oraz na jakie kryteria należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego wyboru.

Czym są regały przemysłowe?

To meble, które znakomicie sprawdzają się w magazynach, archiwach, fabrykach oraz wielu innych miejscach, w których priorytetem jest jak najlepsze wykorzystywanie przestrzeni i szybki dostęp do składowanych towarów. Kluczowym aspektem przy zakupie jest wybór konstrukcji o nośności dopasowanej do masy przedmiotów, jakie masz zamiar składować. Ponadto musisz zwrócić uwagę na materiał wykonania i wygodę użytkowania. Dzięki temu na pewno dokonasz udanego zakupu.

Gdzie warto robić zakupy? Jeżeli interesują Cię regały przemysłowe – sklep Dodas.pl z pewnością Cię zainteresuje. Tutejsi eksperci przygotowali bogatą i zróżnicowaną ofertę regałów o różnych wymiarach. To doskonała propozycja dla wymagających, którzy zawsze stawiają na najlepsze rozwiązania. Jeżeli w sposób szczególny zależy Ci na jakości, zdecydowanie warto zrobić tu zakupy. Potwierdzają to opinie wielu zadowolonych klientów. 

Wybierz solidnie wykonaną konstrukcję

Za najlepiej wykonane uznaje się konstrukcje stalowe. Materiał ten zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną. W dodatku regały ze sklepu Dodas.pl mają cynkową powłokę, która świetnie chroni przed uszkodzeniami, zarysowaniami, a także korozją. Nic więc dziwnego, że znalazły tak szerokie zastosowanie i są chętnie wykorzystywane w magazynach czy warsztatach. Dzięki nim przechowywanie oraz katalogowanie towaru jest niezwykle proste.

Ponadto wysokiej klasy regały mogą być wyposażone w półki z solidnej płyty wiórowej, która wyróżnia się nośnością nawet do 300 kilogramów. Możesz wybierać spośród różnych wielkości i konfiguracji, dzięki czemu bez trudu znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania. Kolejną zaletą jest możliwość szybkiej i prostej regulacji wysokości. Przechowywanie wielu przedmiotów zapewni Ci konstrukcja o trzech lub czterech półkach. 

Jeżeli więc cenisz funkcjonalne rozwiązania, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przed zakupem regału zwróć uwagę, aby jego wymiary były dopasowane do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Ponadto zastanów się nad tym, gdzie zamierzasz składować przedmioty. Najczęściej na regałach półkowych przechowuje się te o dużych gabarytach (np. pudła, kartony czy walizki).  Koniecznie sprawdź dopuszczalną wagę, jaką może utrzymać półka i przemyśl, jak wiele przedmiotów może zmieścić się na każdym poziomie. W ten sposób szybciej dobierzesz najlepsze regały. Będzie to niezwykle proste.

Pamiętaj również, że jeśli regał magazynowy ma stanowić część większego układu, każdy element powinien do siebie pasować. Wybierz więc meble o tej samej wysokości i szerokości. W przeciwnym razie trudno będzie utrzymać komfort pracy. W razie wątpliwości zawsze możesz poprosić o pomoc obsługę sklepu Dodas.pl. Dzięki temu dużo łatwiej dokonasz udanego zakupu.

Dlaczego lepiej kupować oryginalne części samochodowe?

0
Dlaczego lepiej kupować oryginalne części samochodowe

Awaria samochodu zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami, ale chęć zaoszczędzenia pieniędzy na częściach nie zawsze jest dobrym pomysłem. Niska trwałość i słabe wykonanie wielu tanich zamienników sprawiają, że coraz częściej zastanawiamy się nad zakupem części oryginalnych. Dlaczego nie warto z nich rezygnować, pomimo że są droższe od zamienników? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Zamienniki nie są w stanie dorównać jakością częściom oryginalnym

Pomimo niższej ceny większość zamienników nie jest w stanie dorównać jakością częściom stosowanym podczas pierwszego montażu. Ktoś powie, że w cenie oryginału kupi sobie dwie takie same części zamienne i w niektórych przypadkach stwierdzenie to wcale nie mija się z prawdą.

Problemem jest jednak konieczność wymiany tych podzespołów, a usługa taka przecież sporo kosztuje. Widać to szczególnie w przypadku części, których wymiana jest bardzo droga. Jeśli podczas serwisu wymagane jest rozkręcanie silnika czy skrzyni biegów to właśnie sama usługa jest główną częścią składową ostatecznej ceny widocznej na fakturze. Kupując części samochodowe, warto się więc zastanowić czy pozorna oszczędność w sklepie motoryzacyjnym jest warta ryzyka.

Oryginalne części to gwarancja najwyższej jakości

Decydując się na oryginalne podzespoły do swojego samochodu, mamy pewność, że kupiony towar charakteryzuje się najwyższą jakością i z powodzeniem jest stosowany przez producenta danej marki na etapie pierwszego montażu. Takie części samochodowe pomimo wyższej ceny zapewniają zdecydowanie większą wytrzymałość, co sprawia, że wykonując naprawę na częściach oryginalnych, można liczyć na długi czas ich eksploatacji. Samochody serwisowane na oryginalnych podzespołach psują się więc rzadziej, a klienci mogą oszczędzić na wysokich kosztach ponownej naprawy, do której zmuszeni jesteśmy w momencie, gdy wybieramy bardzo słabej jakości zamienniki, a tych przecież w sklepach motoryzacyjnych nie brakuje.

Musimy pamiętać, że oryginalne podzespoły powinny być stosowane nie tylko w samochodach nowych, ale również tych starszych. Statystyczny Polak jeździ swoim samochodem nawet kilkanaście lat, a w tym czasie wielokrotnie odwiedza warsztaty mechaniczne. Gdyby każdy z nas podczas serwisów stosował oryginalne podzespoły, nasze samochody psułyby się zdecydowanie rzadziej, a wyższe ceny w trakcie pojedynczych napraw rekompensowałaby bezawaryjna jazda przez dłuższy czas. Czy warto więc decydować się na zamienniki? Naszym zdaniem takie podejście jest mało ekonomiczne i naraża nas na częste wizyty w serwisie samochodowym.

Jak wybrać siedzenie do traktora?

0
siedzenie do traktora

Każdy rolnik doskonale wie, jak ważne jest zachowanie komfortu podczas pracy. Współczesne gospodarstwa rolne korzystają z nowoczesnych maszyn i pojazdów, które dają wiele możliwości. W tym wypadku nie bez znaczenia jest traktor – to pojazd niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Użytkownik powinien zadbać o swoją wygodę, dobierając komfortowe siedzenie do traktora. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Jak wybrać siedzenie do traktora? O czym warto pamiętać? Jakie rozwiązanie spełni nasze potrzeby? Gdzie dokonamy zakupu?

Siedzenie do traktora

Kiedy warto postawić na nowe siedzenie do traktora? To dobre rozwiązanie dla każdego, kto planuje modernizację ciągnika. Z czasem zużyte siedzenie może nie dawać nam takiego komfortu, jakiego pragniemy. Prace polowe nie są łatwe, dlatego warto zainwestować w profesjonalne siedzenie. Znajduje ono zastosowanie w ciągniku, ciężarówce z amortyzacją mechaniczną, wózku widłowym, czy maszynie rolniczej. Postawmy na doskonałą jakość siedzenia do traktora, co da nam pewność długiego użytkowania. Do wyboru mamy siedzenia amortyzowane mechanicznie i pneumatycznie, jak też wysokiej klasy siedzenie do maszyn i ciągników. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Dla klienta najważniejsze jest połączenie dobrej jakości i atrakcyjnej ceny.

Jak dokonać wyboru?

Proces zakupu siedzenia do traktora wbrew pozorom nie jest tak łatwy, jak mogłoby się zdawać. Musimy zastanowić się, jaki model spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują siedzenie przeznaczone do ciągników średnich i dużych, jak też siedzenia do ciągników małych. Co ciekawe, możemy też liczyć na firmowe części zamienne, pasująca do danych modeli siedzeń. Klienci chętnie dokupują dodatkowe akcesoria do ciągników, takie jak pasy bezpieczeństwa. Wszelkie sprzęt tego typu cechują się bardzo dobrą jakością, wygodnym użytkowaniem i wytrzymałością. Nie zapominajmy o markach Granit i Grammer, które dają nam pewność niezawodności w użytkowaniu. Nowoczesne i wygodne siedzenia z pewnością zadbają o komfort każdego rolnika. Praca w polu jest wymagająca, dlatego zależy nam o komforcie podczas korzystania z maszyn rolniczych.

Solidne siedzenie do traktora zakupimy z powodzeniem w internetowym sklepie. W tym miejscu skorzystamy z pomocy sprzedawcy, dzięki czemu zakup przebiegnie sprawnie i łatwo. Podczas wyboru, nie zapominajmy o wysokiej jakości wykonania produktu. Przystępne ceny znajdziemy w sklepie internetowym z szerokim asortymentem.

Serwis wózków widłowych – o czym należy pamiętać?

0
Serwis wózków widłowych

Wózek widłowy to tylko pozornie niezniszczalna maszyna. Lata eksploatacji odbijają się na niej tak samo, jak na każdym innym sprzęcie magazynowym. Dlatego wózek trafiający do serwisu, powinien przejść kompleksowe badanie techniczne pod kątem jego elementów napędowych, zasilających i oświetleniowych.

Nie tylko zasilanie wózków widłowych

Przegląd elektrycznych wózków widłowych to nie tylko analiza układu zasilającego. W ramach tegoż przeglądu sprawdza się m.in. stan techniczny łańcuchów i wideł, jakość opon, niezawodność oświetlenia, a także sprawność układów hamujących, napędowych, kierowniczych i hydraulicznych. Na koniec trzeba zwrócić uwagę na działanie sygnalizacji dźwiękowej, a także… na układ zasilania, którego sercem jest najczęściej pojemna bateria litowo-jonowa charakteryzująca się dużą wytrzymałością na oddziaływania mechaniczne, niepełne doładowanie itd.

Bateria – regeneracja czy zakup nowej?

W ramach czynności serwisowych konieczna jest również kontrola samej baterii. W tym celu należy przeprowadzić badanie za pomocą testera, który określi pojemność ogniw. Na podstawie uzyskanego wyniku będzie można odpowiedzieć sobie na pytanie, czy konieczna będzie wymiana, czy też regeneracja baterii. Niestety, wymiana ogniw wiąże się często z kosztem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego – o ile to możliwe – zakłady dysponujące wózkami stawiają przede wszystkim na ich regenerację.

Regeneracja ogniwa – na czym polega?

Profesjonalny serwis wózków widłowych ma do dyspozycji narzędzia umożliwiające regenerację akumulatora. W tym celu bada się jakość znajdującego się w środku elektrolitu, a także zanurzonych w nim elektrod. Jeśli jest to konieczne, oczyszcza się je z siarki (za pomocą specjalnych, niskoprądowych ładowarek). Istotne jest również sprawdzenie wszystkich połączeń znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz baterii, gdyż również od nich zależy sprawność procesu ładowania i rozładowania.

Instalacja elektryczna i jej kontrola- akumulatory do wózków widłowych

Mówiąc o układzie zasilania nie można skupiać się wyłącznie na akumulatorze. Za jego niepoprawne działanie może być również odpowiedzialna instalacja elektryczna, która może generować zwarcia, przez co akumulator jest szybciej rozładowywany i intensywniej eksploatowany, posiadać upływy, które są odpowiedzialne za dodatkowe obciążenie baterii i składać się ze źle dobranych lub uszkodzonych elementów, które pobierają prąd nawet po wyłączeniu silnika.

Sprawdzony, polski producent baterii do wózków widłowych posiada najczęściej swój własny serwis ogniw, w którym można profesjonalnie zbadań stan akumulatora i – w przypadku takiej możliwości – zregenerować go.

Serpentynit do silnika – ulepszona forma ceramiki

0
Serpentynit do silnika

Nanotechnologia pozwala na tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach nanometrycznych, czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. W firmie Mihel wykorzystaliśmy takie możliwości w procesie tworzenia naszych preparatów przeznaczonych do ochrony samochodu. Dzięki temu byliśmy w stanie nadać naszym produktom precyzyjne właściwości, idealnie dopasowanych do potrzeb silników, skrzyni biegów i układów wspomagania. Serpentynity EP500 to seria rewolucyjnych dodatków, zabezpieczą Twój pojazd, jednocześnie usprawniając jego działanie. Poznaj siłę naszych produktów i przekonaj się skąd takie znakomite opinie użytkowników.

Serpentynity EP 500 – skuteczna rewitalizacja i solidna ochrona

Dodatki z serpentynitem EP500 to właśnie środki oparte na innowacyjnej formule inteligentnych nanocząsteczek. Dzięki stworzeniu optymalnej nanostruktury nasze produkty posiadają cechy zapewniające doskonałą ochronę w miejscach występowania ekstremalnie wysokich temperatur, w których dochodzi do wzmożonego zużywania się powierzchni metalowych. Ceramiczne cząsteczki precyzyjnie pokrywają narażone elementy mechanizmów, tworząc wytrzymałą powłokę smarną o optymalnych właściwościach przewodności cieplnej i świetnych cechach rewitalizujących. Wnikają także w niedoskonałości i zarysowania, uzupełniając je i wygładzając, co wpływa na wydajność układu i zapewnia mu świetną kondycję na długie lata.

Ceramiczne oleje silnikowe Mihel – silnik w doskonałej kondycji

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz również szeroki wybór autorskich olejów ceramicznych nowej generacji także stworzonych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Są to preparaty spełniające wszystkie normy przewidziane przez producentów silników, dzięki czemu zapewniają ich doskonałe działanie oraz zapewniają im maksymalną ochronę. Swoje właściwości zawdzięczają niezwykłym właściwościom cząsteczek ceramiki, która tworzy na powierzchniach trących powłokę ochronną o niezwykle niskich współczynnikach tarcia i odporności na skrajnie wysokie temperatury.

Nasze preparaty to sprawdzona i przetestowana skuteczność nawet w najcięższych warunkach. Pozytywne opinie wielu uznanych właścicieli warsztatów samochodowych, mechaników oraz kierowców potwierdzają nam, że rozwijamy nasze produkty w prawidłowym kierunku. Jeżeli TY również chcesz się o tym przekonać i zapewnić doskonałą ochronę dla swojego samochodu to zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na stronie https://mihel.pl/ – zapraszamy. 

Samochody używane Gdańsk – czym kierować się przy wyborze używanego auta?

0
samochody używane ford big auto handel

Masz już ustalony budżet na kupno samochodu. Jesteś w stanie dojechać daleko na jego oględziny. Wiesz, że bardzo go chcesz! Dobrze, jednak zanim wydasz tak dużą sumę pieniędzy, ochłoń — dowiedz się, na co właściwie powinieneś zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać i kupić auto, które posłuży Ci przez długie lata. Odpowiedź znajdziesz w poniższym poradniku.