Marki samochodów

Skoda

Historia czeskiej marki nawiązuje do dwch wątkw oddzielonych od siebie w czasie i przestrzeni. W 1985 roku w Pilźnie założono zakłady, ktre początkowo zajmowały się przemysłem metalowym, a w… Czytaj całość »

Peugeot

Za początki marki można przyjąć rok 1810, w ktrym to bracia Jean- Pierre i Jean- Frederic przekształcili rodzinny młyn w odlewnię stali. Firma Braci Peugeot produkowała narzędzia i urządzenia… Czytaj całość »

Seat

Sociedad Espaola de Automviles de Turismo (Hiszpańskie Towarzystwo Samochodw osobowych) powstało 9 maja 1950 roku. Stąd wzięła się nazwa popularnego dziś samochodu hiszpańskiego przedsi… Czytaj całość »

Fiat

FIAT S.A. to włoski koncern samochodowy z siedzibą w Turynie, w skład którego wchodzi wiele marek. Marka Fiat posiada tą samą nazwę jak koncern, jej nazwę można rozwinąć jako Fabbrica Italiana di… Czytaj całość »

Citroen

Nazwa marki pochodzi od nazwiska założyciela Andre Citroena. Początkowo firma zajmowała się produkcją kł zębatych z zazębieniem daszkowym. Młody wwczas inżynier Andre, podczas jednej ze swoich podr… Czytaj całość »

BMW

Historia marki BMW sięga roku 1916. W niemieckim mieście Monachium rozpoczęła swą działalność Bayerische Flugzeugwerke AG (tłum. Bawarskie Zakłady lotnicze). W początkach swego istnienia firma… Czytaj całość »

Lancia

Lancia to marka samochodw osobowych włoskiej firmy powstałej w roku 1906 w Turynie. Założycielami byli Vincento Lancia i Claudio Gogolin. Vincento już od młodych lat był zafascynowany motoryzacją… Czytaj całość »

Audi

Historia Audi jest na trwałe związana z historią motoryzacji na świecie, ktrą to tworzy od samych początkw. U korzeni tej niemieckiej firmy stoi wybitny inżynier August Horch, ktry to w roku 1899… Czytaj całość »

Alfa Romeo
Włoski producent samochodw osobowych, znany na całym świecie z produkcji aut sportowych, wyścigowych oraz klasy premium. Od 1981 r. Alfa Romeo należy do koncernu Fiata i jest pozycjonowana w… Czytaj całość »