Opony zimowe a opony śniegowe

Niejeden kierowca, czy to zawodowy, czy amator miał okazję przekonać się jak niebezpieczne może być korzystanie z letnich opon w sezonie zimowym. O ile te wielosezonowe sprawują się przyzwoicie w niesprzyjających kierowcom warunkach pogodowych, tak letnie dosłownie zimą ”wymiękają” pod prawie każdym względem, a my narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także ewentualnego pasażera, którego ze sobą wieziemy.

By nie dopuścić do materializacji czarnego scenariusza związanego z prowadzeniem pojazdu w tym nieprzychylnym okresie, wybieramy najbardziej bezpieczną dla nas opcję, jaką są opony zimowe. Całkowicie słusznie, bo za ich sprawą, sunąć płynnie możemy po szosie bez większego ryzyka i bez względu na oszronienie, śniegową pierzynę i oblodzenie drogi.

Opony zimowe a opony śniegowe

Opona zimowa, tudzież opona śniegowa gwarantuje doskonalszą przyczepność do powierzchni po której porusza się pojazd. Chociaż różnią się od siebie nieznacznie w swojej budowie za sprawą bardziej pociętego przez rowki i lamele bieżnika opony śniegowej, obie spełniają najważniejszą funkcję – zagwarantowania możliwie jak największego bezpieczeństwa nas samych oraz naszych bliskich. Pogłębione lamele są bardziej elastyczne, a opony łapią przez to więcej śniegu, który zdecydowanie łatwiej się do nich przyczepia niż dzieje się to w przypadku opon bardziej standardowych.

Opony tego rodzaju, czyli zimowe oraz śniegowe opony dla twojego auta, zapewniają skuteczność hamowania na lodzie oraz śniegu oraz istotne skrócenie jego czasu, dzięki czemu można poczuć się nieco pewniej zarówno na prostej drodze jak i w zakrętach w niemal każdych zimowych warunkach. Pod tym względem niezawodne są zimowe opony znanej w świecie marki Continental, jakie pozwalają na komfort jazdy niezależnie od tego, czy jest to kompaktowy średniej klasy samochód, pojazd średniej i wyższej klasy, typu limuzyna, pojazd masywny, czy sportowy samochód z silnikiem owysokiej mocy. Zaufaniem popartym wysoką funkcjonalnością oraz najwyższą jakością pośród marek wiodących jest firma Continental (https://www.continental-opony.pl/samochod), która wypuściła serie zimowych/śniegowych opon o sprecyzowanym do tego przeznaczeniu.

W asortymencie, jakim sklep ten dysponuje są opony z serii Winter Contact, Ice Contact oraz ContiWinterContact, które w zależności od Twojej konkretnej potrzeby wybrać możesz dla samochodu wspólnie z którym uczestniczysz w ruchu ulicznym, niebezpiecznym często w sezonie letnim, a co dopiero zimą.

Jest to marka, której specjalnie nie trzeba polecać, sprawdzona i solidna, o czym wielu z Was z pewnością wie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]