Zmiana koloru felg – to jest proste i szybkie!

Jeszcze kilkanaście lat temu sam fakt posiadania felg aluminiowych wystarczał do tego, aby samochód zwracał na siebie uwagę. Dzisiaj zakup nowych alufelg to wydatek w okolicach 2-4 tysięcy złotych, na co nie każdy może sobie pozwolić. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że za zaledwie ułamek tej kwoty jesteśmy w stanie w ciągu kilkunastu minut samodzielnie zmienić kolor wszystkich felg w naszym samochodzie!

Co prawda podstawową metodą zmiany koloru felg jest ich lakierowanie proszkowe, to jednak jest to wciąż najdroższa metoda wiążąca się z wydatkiem przynajmniej 100-150,-zł za każdą felgę (im większe felgi, tym będzie to droższe). Do tego należy doliczyć koszty związane z montażem, demontażem opon oraz ponownym wyważeniem całych kół.

Guma w sprayu
Jednym z ostatnich zdobyczy technologicznych jest syntetyczna guma w sprayu, która daje nam możliwość szybkiej, taniej i odwracalnej zmiany koloru naszych felg. Syntetyczna guma w sprayu to materiał cechujący się dobrym przyleganiem do podłoża oraz dużą wytrzymałością. Co prawda, nie można nastawiać się na to, że tego typu malowanie przetrwa więcej niż 1-3 sezony, jednak ze względu na cenę jest ciekawą alternatywą do malowania proszkowego.

Ile to kosztuje?
Wszystko zależne jest od wybranego przez nas producenta gumy w sprayu. Na rynku dostępne mamy produkty takich firm jak Plasti Dip, Plasti Lak, Spray Plast oraz Plasti Skin – ceny wahają się od około 40,-zł do nawet 100,-zł za puszkę o pojemności 400 mililitrów.
Do zmiany koloru kompletu felg aluminiowych o najczęściej spotykanym obecnie rozmiarze 16 cali potrzeba przeważnie 2-3 pojemników. Dla bezpieczeństwa lepiej od razu zaopatrzyć się w trzy pojemniki, aby uniknąć sytuacji, że w połowie pracy zabraknie nam sprayu i kolejną warstwę trzeba będzie kłaść po kilku dniach, co będzie przeczyło procesowi technologicznemu przewidzianemu przez producenta.

Jak zmienić kolor?
Zmiana koloru felg przy pomocy syntetycznej gumy jest niezwykle prosta – nie trzeba nawet demontować kół z naszego samochodu. Felgi należy jednak najpierw dokładnie umyć i odtłuścić (najlepiej użyć do tego specjalistycznego zmywacza silikonowego bądź przynajmniej wody z detergentem), a następnie kilkoma cienkimi warstwami rozpylić gumę. To wszystko!

[Głosów:14    Średnia:2.9/5]