Dlaczego lepiej kupować oryginalne części samochodowe

Awaria samochodu zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami, ale chęć zaoszczędzenia pieniędzy na częściach nie zawsze jest dobrym pomysłem. Niska trwałość i słabe wykonanie wielu tanich zamienników sprawiają, że coraz częściej zastanawiamy się nad zakupem części oryginalnych. Dlaczego nie warto z nich rezygnować, pomimo że są droższe od zamienników? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Zamienniki nie są w stanie dorównać jakością częściom oryginalnym

Pomimo niższej ceny większość zamienników nie jest w stanie dorównać jakością częściom stosowanym podczas pierwszego montażu. Ktoś powie, że w cenie oryginału kupi sobie dwie takie same części zamienne i w niektórych przypadkach stwierdzenie to wcale nie mija się z prawdą.

Problemem jest jednak konieczność wymiany tych podzespołów, a usługa taka przecież sporo kosztuje. Widać to szczególnie w przypadku części, których wymiana jest bardzo droga. Jeśli podczas serwisu wymagane jest rozkręcanie silnika czy skrzyni biegów to właśnie sama usługa jest główną częścią składową ostatecznej ceny widocznej na fakturze. Kupując części samochodowe, warto się więc zastanowić czy pozorna oszczędność w sklepie motoryzacyjnym jest warta ryzyka.

Oryginalne części to gwarancja najwyższej jakości

Decydując się na oryginalne podzespoły do swojego samochodu, mamy pewność, że kupiony towar charakteryzuje się najwyższą jakością i z powodzeniem jest stosowany przez producenta danej marki na etapie pierwszego montażu. Takie części samochodowe pomimo wyższej ceny zapewniają zdecydowanie większą wytrzymałość, co sprawia, że wykonując naprawę na częściach oryginalnych, można liczyć na długi czas ich eksploatacji. Samochody serwisowane na oryginalnych podzespołach psują się więc rzadziej, a klienci mogą oszczędzić na wysokich kosztach ponownej naprawy, do której zmuszeni jesteśmy w momencie, gdy wybieramy bardzo słabej jakości zamienniki, a tych przecież w sklepach motoryzacyjnych nie brakuje.

Musimy pamiętać, że oryginalne podzespoły powinny być stosowane nie tylko w samochodach nowych, ale również tych starszych. Statystyczny Polak jeździ swoim samochodem nawet kilkanaście lat, a w tym czasie wielokrotnie odwiedza warsztaty mechaniczne. Gdyby każdy z nas podczas serwisów stosował oryginalne podzespoły, nasze samochody psułyby się zdecydowanie rzadziej, a wyższe ceny w trakcie pojedynczych napraw rekompensowałaby bezawaryjna jazda przez dłuższy czas. Czy warto więc decydować się na zamienniki? Naszym zdaniem takie podejście jest mało ekonomiczne i naraża nas na częste wizyty w serwisie samochodowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]