Filtry przeciwpyłkowe

We wnętrzu Twojego samochodu unosi się nieprzyjemny zapach? Wciąż masz problem z parującymi szybami? Jeśli tak, być może rozwiązaniem Twojego problemu będzie wymiana filtra przeciwpyłkowego. Zanim jednak przejdziemy do tego kiedy oraz w jaki sposób należy go wymienić, odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszej lektury.

Co to jest filtr przeciwpyłkowy?

Zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest wyżej wspomniany filtr przeciwpyłkowy. Otóż jest to nic innego jak część samochodowa, która najczęściej stosowana jest w autach wyposażonych w klimatyzację. Jak sama nazwa wskazuje, część ta ma służyć przede wszystkim do oczyszczania wpuszczanego przez klimatyzację powietrza z różnego rodzaju zanieczyszczeń (pyłków) oraz nieprzyjemnych zapachów. Choć początkowo może wydawać się, że filtr przeciwpyłkowy nie jest kluczowym elementem, warto zaznaczyć, że należy monitorować jego stan. Przyglądając się powierzchni zużytego filtra i osadzonym na nim zanieczyszczeniom, łatwo wywnioskować, jak ważne jest jego stosowanie w naszym pojeździe. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza powoduje negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Z czego składa się filtr przeciwpyłkowy?

Filtr przeciwpyłkowy przez niektórych nazywany jest również filtrem kabinowym. Warto o tym wiedzieć, ponieważ w zależności od fachowca można się spotkać z różnymi określeniami. Jeśli chodzi o samą budowę tej części, to składa się ona z trzech warstw. Pierwszym elementem składowym filtra przeciwpyłkowego jest tak zwana warstwa zatrzymująca. Odpowiada ona za zatrzymywanie dużych cząsteczek zanieczyszczeń, takich jak zbite kawałeczki kurzu oraz innych tego typu zabrudzeń. Dzięki działaniu pierwszej warstwy, każda kolejna ma szansę znacznie lepiej działać. Kolejna warstwa jest nazywana higroskopijną i zatrzymuje ona drobne pyłki oraz bakterie. Ostatnią, choć nie mniej ważną, jest warstwa stabilizująca. Jeśli chodzi o jej zastosowanie, to zdecydowanie usprawnia ona pracę akcesorium.

Gdzie można kupić filtr przeciwpyłkowy?

Jak wiadomo znalezienie dobrej jakości części samochodowych może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by produkty, które kupujesz charakteryzowały się doskonałą jakością, powinieneś poszukać ich na stronie economy-parts.pl. Dlaczego właśnie tam? Otóż części zamienne Economy, to połączenie bardzo dobrej jakości oraz stosunkowo niskiej ceny. Każdy, kto choć raz miał styczność z naprawą auta, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że części samochodowe potrafią osiągać naprawdę bardzo wysokie ceny. Kupowanie zamienników o niezbyt dobrej renomie było do tej pory koniecznością? Ta epoka jest jednak już dawno za nami. A wszystko to za sprawą części Economy Parts. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by zamienniki pracowały tak dobrze jak oryginalne części Volkswagen, części Economy zostały stworzone właśnie dla Ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]