jak wybrać odpowiednią kolejkę dla dziecka?

Kolejki zabawkowe towarzyszą najmłodszym już od wielu pokoleń i ciągle nie przestają cieszyć. Zabawa kolejką przynosi wiele radości i frajdy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Każdy z nas w czasach dzieciństwa marzył, żeby zbudować tor kolejowy. Kolejnictwo kojarzone jest raczej z chłopcami, ale nie do końca tak jest, ponieważ kolejką lubią się bawić również dziewczynki.

Jak wybrać kolejkę dla dzieci i akcesoria do niej?

W sklepach oferta kolejek dla dzieci jest bardzo bogata. Wybór odpowiedniej kolejki nie jest wcale taki prosty. Podstawową zasadą, którą powinniśmy się kierować podczas wyboru kolejki, jest wiek użytkownika. Kolejki dziecięce również mają określoną dolną granicę wiekową. Na opakowaniu zazwyczaj podana jest taka informacja, dzięki temu łatwiej jest sprawdzić, czy dany model będzie odpowiadał naszemu dziecku.

Kolejnictwo - jakie zabawki dla dziecka?

Odpowiednia kolejka to taka, której lokomotywa oraz tory pozbawione są małych i ostrych elementów, które mogą stanowić zagrożenia dla malucha. Dziecko może wziąć do buzi taki fragment i się nim udusić lub zrobić sobie krzywdę. Kolejny ważny aspekt, to czy kolejka posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, które informują nas o tym, że dana zabawka jest bezpieczna dla dziecka.

Podczas wyboru zwróćmy uwagę na elementy, które znajdują się w zestawie. Od ilości elementów uzależniona jest cena zestawu. Musimy się zastanowić jaki zestaw będzie potrzebny naszemu dziecku. Dobrą opcją na początek jest zakup mini zestawu. Czemu? Ponieważ zawsze można do niego dokupić dodatkowe elementy. Dzięki temu zabawa będzie urozmaicona, a dziecko na nowo podekscytowane.

Z jakiego materiału, powinna być wykonana kolejka dla dziecka?

Na rynku dostępne są kolejki i akcesoria, wykonane z różnych materiałów. Najchętniej wybierane przez rodziców są zabawki drewniane oraz z tworzywa sztucznego. Dla najmłodszych dzieci polecane są kolejki wykonane z drewna, zawierające większe elementy oraz pozbawione małych, dodatkowych elementów. W przypadku starszych dzieci lepiej zdecydować się na kolejki, które podobne są do prawdziwej lokomotywy.

Przeczytaj też: http://www.getmoto.pl/modelarstwo-czy-to-dobre-hobby-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]