Nowe BMW X5

BMW od lat kojarzy nam się ze znakomitymi i ukierunkowanymi na sport modelami samochodów osobowych. Od dłuższego czasu marka bardzo prężnie działa i uczestniczy w rynku aut należących do segmentów SUV oraz crossover, gdzie zasadniczo takie cechy muszą się wykluczać. Wychodzi jednak na to, że producentowi udało się połączyć najlepsze cechy swoich modeli z większymi samochodami, dzięki czemu zachowały one swoje DNA. Jedną z ciekawszych nowości jest bez wątpienia model X5. To właśnie on został bohaterem dzisiejszego artykułu.

Odważna stylistyka

Stylistyka nowego BMW X5 uległa znaczącym zmianom względem swoich poprzedników. Auto stało się o wiele bardziej nowoczesne, a jego charakter po raz kolejny wskazuje nam, że mamy do czynienia z pojazdem o sportowym zacięciu. Powiększony został grill, który teraz jeszcze mocniej zwraca na siebie uwagę. Masywny zderzak z licznymi przetłoczeniami nawiązuje do modeli w wersji M, natomiast lekko zwężone lampy przypominają te, które możemy spotkać w nowej „trójce”. Sporo zmieniło się także z tyłu auta, a do oferty weszło wiele nowych wzorów felg.

Duże zmiany zaszły także we wnętrzu, gdzie mamy do czynienia z bardzo nowoczesną i dopracowaną deską rozdzielczą. Znalazło się tam miejsce na wiele wygodnych i czytelnych ekranów, które zastąpiły m.in. tradycyjne liczniki. Nowe BMW X5 wypada świetnie również pod kątem wykorzystanych we wnętrzu materiałów oraz jakości wykonania. Na uwagę zasługują także bardzo wygodne i świetnie wyglądające fotele.

Nowoczesne rozwiązania techniczne

BMW od lat kojarzy nam się z wieloma rozwiązaniami, dodatkami oraz systemami, których zadaniem jest dbanie o komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Nie inaczej jest w przypadku nowego X5. Znajdziemy tutaj m.in. pakiet xOffroad pozwalający na dostosowanie się auta do każdego terenu, asystent przyczepy, czy asystent parkowania.

BMW X5

Warto również zaznaczyć, że bardzo dużo nowoczesności znajdziemy także pod maską nowego BMW X5. Do wyboru mamy tutaj jednostki hybrydowe, benzynowe oraz diesle. Każdy z nich charakteryzuje się bardzo dużą mocą, co nawet przy sporej wadze auta oraz jego dużych gabarytach, pozwala na dynamiczną jazdę. Napęd z silnika przenoszony jest na koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów, która dodatkowo może zostać wyposażona w sportowe łopatki montowane przy kierownicy.

Czy fani marki chętnie wybiorą nowe BMW X5?

Mimo że mamy do czynienia ze sporych rozmiarów SUVem, to jednak nie stracił on swoich sportowych korzeni. Mocne jednostki napędowe, bardzo dobre prowadzenie oraz odważna stylistyka sprawiają, że nowe BMW X5 będzie świetnym rozwiązaniem dla miłośników starszych modeli tej wyjątkowej marki.

Jeśli więc szukacie komfortowego i bezpiecznego SUVa, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z dużej mocy i świetnego prowadzenia, to model BMW X5 powinien być dla Was doskonałym wyborem. Znajdziecie tutaj wszystko to, czego potrzebujecie i oczekujecie od swojego samochodu. Zachęcamy również do skorzystania z wyjątkowej oferty salonu należącego do Grupy Zdunek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]