Opłacalność długoterminowego wypożyczenia samochodu w świetle inflacji i zakupu nowego auta

Brak pewności co do poziomu inflacji, jak również rosnące koszty produkcji, mające duży wpływ ceny nowych samochodów, w przypadku których niekiedy trzeba czekać na odbiór nawet po 2-3 lata, nie sprzyjają dużym inwestycjom. Nic więc dziwnego, że zarówno dla klientów biznesowych, jak i prywatnych (indywidualnych) zakup nowego pojazdu może być dość sporym wyzwaniem finansowym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach, które z każdym rokiem zyskuje na popularności, jest długoterminowe wypożyczenie samochodu.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Założenia długoterminowego wypożyczenia auta są bardzo zbliżone do umów leasingowych, a to za sprawą tego, że również w przypadku tego typu umów zobowiązujemy się do opłacania abonamentu tj. miesięcznych rat wynajmującemu za możliwość korzystania z samochodu. Wspomniane koszty obejmują kompleksowy serwis oraz ubezpieczenie i obsługę pojazdu (zakup i wymiana opon lub naprawy auta), z tym że należy pamiętać, iż wynajmujący odpowiada finansowa za wszelkie szkody i wykroczenia, które zostały wyłączone z warunków ogólnych ubezpieczenia. W przypadku przedsiębiorstwa, które zdecyduje się na długoterminowe wypożyczenie samochodu, warto, jest pamiętać, że jest to forma usługi, którą firma, jako wynajmujący całą kwotę abonamentową może zaliczyć do kosztów związanych z prowadzeniem działalności.

Dlaczego długoterminowy wynajem auta jest tak korzystny i opłacalny?

Nie od dziś wiadomo, że zakup auta wiążę się z dużym wydatkiem, przez co wielu klientów indywidualnych oraz biznesowych jest zmuszona do zaciągnięcia kredytu w celu posiadania upragnionego auta. Niestety ten rodzaj finansowania zakupu pojazdu obciążają naszą zdolność kredytową, co w świetle niepewnego poziomu inflacji, może rodzić dodatkowe problemy w postaci wciąż to rosnących rat kredytu. Dodatkowo w przypadku nowych aut należy pamiętać także o wzroście kosztów ich produkcji, co również ma niemały wpływ na ich cenę. Dlatego też długoterminowy wynajem niesie za sobą szereg wymiernych korzyści zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych takich jak m.in.:

  • transparentność i przewidywalność kosztów,
  • możliwość wyboru odpowiedniego rodzaju i modelu auta,
  • brak opłaty wstępnej ani opłat za ubezpieczenie,
  • brak kosztów związanych z serwisem i naprawą samochodu lub wymianą i zakupem opon,
  • okres zawarcia umowy w zależności od potrzeb tj. od kilku do kilkunastu miesięcy.

Przykładem sprawdzonej firmy, w której przypadku możemy skorzystać z długoterminowego wynajmu auta, jest wypożyczalnia samochodów Best-Rent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]