dpf

Filtry cząstek stałych to jedne z najbardziej znienawidzonych części stosowanych we współczesnych pojazdach wyposażonych w silniki wysokoprężne. Wszystko ze względu na zapychanie się takich filtrów oraz ogromny koszt ich wymiany. Na rynku dostępne są jednak opcje alternatywne, którym warto się przyjrzeć.

Jednym ze sposobów oferowanych przez spore grono warsztatów i serwisów jest całkowite wycinanie filtra i zastępowanie go specjalnym emulatorem. Jest to jednak proces nielegalny, który może zakończyć się mandatem oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Warto więc zastanowić się nad innymi oferowanymi rozwiązaniami.

Czyszczenie filtrów DPF w Warszawie – co warto o tym wiedzieć?

Czyszczenie to bardzo ważny proces stanowiący świetną alternatywę dla drogiej wymiany elementu na nowy oraz dla nielegalnego wycinania takich filtrów. W ramach czyszczenia można całkowicie usunąć z filtra wszystkie zanieczyszczenia powodującego jego zapchanie i nieprawidłową pracę. Filtr odzyskuje swoją początkową sprawność, którą jest w stanie utrzymać przez długi czas.

Dlaczego warto regularnie czyścić filtr DPF?

Co prawda współczesne samochody od czasu do czasu dopalają zanieczyszczenia znajdujące się w filtrach, jednak proces ten nie zawsze jest skuteczny, a dodatkowo może doprowadzić do zanieczyszczenia paliwa czy też oleju silnikowego. Dlatego właśnie warto regularnie czyścić filtry, aby uniknąć takich sytuacji. Usługi czyszczenia są wykonywane z wykorzystaniem nowoczesnych metod, takich jak na przykład myjki ciśnieniowe czy też ultradźwiękowe, które gwarantują wysoką skuteczność działania oraz bezpieczeństwo dla filtra.

Regularne czyszczenie oferowane przez profesjonalne firmy pozwala na utrzymanie idealnego stanu filtra przez długi czas. Dzięki temu można uniknąć kosztownej wymiany, której cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Zaletą wspomnianego czyszczenia jest również fakt, że znalezienie firm zajmujących się takimi działaniami nie stanowi dużego problemu. Wystarczy tylko przejrzeć zasoby Internetu. Sporo firm obsługuje klientów ogólnopolskich drogą wysyłkową.

W przypadku awarii auta na drodze po problemie z filtrem DPF skorzystać z Pomoc Drogowa Warszawa

[Głosów:0    Średnia:0/5]