Wyruszając w drogę nie zapomnij o rowerze

Dziś zdrowy tryb życia przestał być ładnie brzmiącym hasłem, a stał się codziennością dla tysięcy nowocześnie myślących ludzi. Codzienne treningi są na stałe wpisane w napięte harmonogramy, dostarczając chwili zasłużonej odskoczni od zabiegania i obowiązków. Rower jest najczęściej wybieraną formą dla relaksu. Niedługo ciepły sezon znowu zawita. W tym czasie ścieżki rowerowe na powrót się zapełnią, a możliwości do lepszego zadbania o siebie będzie znacznie więcej. Jazda jednośladem pozwala na złapanie chwili głębszego oddechu i rozładowanie nagromadzonej wewnątrz (często negatywnej) energii. Jednak dla pasjonatów nowe ścieżki lokalne w końcu się kończą. Jazda po raz kolejny tą samą trasą nie ma w sobie nutki nowości i nie cieszy jak bardziej. Warto wtedy na bagażniki samochodowe postawić rower i ruszyć w dalszą trasę.

Nowe ścieżki nowe możliwości

Ścieżki rowerowe znajdują się w każdym większym mieście. Ta forma przemieszczania się jest coraz wyraźniej wybierana przez współczesnych dbających o formę ludzi. Na rowerze jeździ się do pracy, szkoły, na uczelnię, po zakupy oraz trenuje w wolnym czasie. Rower bardzo zadomowił się w codziennej rzeczywistości szybko żyjących Polaków. W lato na ulicach można bez problemu zobaczyć wyładowane bagażniki rowerowe na dachach samochodów. Zabranie ze sobą roweru w podróż jest coraz częściej praktykowane. Wyjeżdżając na zasłużony urlop wielu nie chce rezygnować z codziennego reżimu treningowego. Ponadto jazda na rowerze rozładowuje emocje i pozwala szybciej poznać nową okolicę. Kupno bagażnika dachowego do samochodu powinno być jednym z zakupowych priorytetów na okres wiosenno-letni. Jeśli ma się już tego rodzaju sprzęt warto sprawdzić czy jest on w pełni funkcjonalny, by przed zbliżającą się podróżą nie być niemile zaskoczonym.

Dokupić sprzęt do roweru

By móc zabrać rower ze sobą w podróż, trzeba dokupić kilka dodatkowych elementów jak np. wspomniane wyżej bagażniki na dach auta. Jest to nieduży wydatek, który szybko się zwraca na wielu poziomach zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Dodatki tego typu zapewniają większą mobilność oraz dają szansę na poznanie nowych rejonów z perspektywy rowerowej kierownicy. W czasie ciepłego sezonu nie warto rezygnować z roweru tylko dlatego, że trzeba (lub trzeba by) pojechać trochę dalej żeby cieszyć się nowymi trasami. Bagażniki oraz inne dodatki pozwolą zachować większą mobilność oraz lepiej (i zdrowiej) wykorzystać wolny czas.

Artykuł powstał we współpracy z https://boxcars.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]