Żarówki samochodowe Osram – historia marki

Są firmy, które na stałe wpisały się w historię świata. Bez wątpienia należą do nich Adidas (moda), Apple (sprzęt komputerowy) czy Porsche (samochody). Z tą ostatnią nieco powiązana jest firma Osram, która zajmuje się m.in. produkcją żarówek samochodowych. A jakie są jej korzenie? O tym poniżej.

Niemiecka jakość

Bardzo wiele marek, które cieszą się światowym uznaniem zostało założonych na terytorium naszego zachodniego sąsiada. Tak było m.in. z firmą Siemens, BMW, Puma czy właśnie Osram. Historia tej ostatniej sięga 1906 roku, kiedy to nazwa „Osram” została zarejestrowana w berlińskim Urzędzie Patentowym jako marka handlowa firmy Deutsche Gasglühlicht-Anstalt. Skąd jej właścicielom wpadł do głowy pomysł na taką nazwę? „Osram” to połączenie dwóch metali: osmu (łac. osmium) i wolframu (łac. wolframium). Już w 1919 roku, Auer-Gesellschaft, AEG oraz Siemens & Halske AG podjęły decyzję o współpracy, która zaowocowała powstaniem Osram Werke GmbH Kommanditgesellschaft. Marka Osram przez lata prężnie się rozwijała i dziś, obok GE Lighting i Philips, jest jednym z trzech największych producentów oświetlenia na świecie.

Żarówki Osram w Polsce

Osram na rynku polskim pojawiła się dwukrotnie. Pierwszy raz w 1921 roku, gdy, za zgodą Niemców, powołano polską spółkę na licencji Osram, drugi zaś w 1991 roku. Przez ten czas Osram zrealizowało wiele iluminacji świetlnych budynków. Żarówki tej firmy oświetlają m.in. Zamek Królewski na Wawelu, sukiennice, Panoramę Racławicką, Pałac Prezydencki w Warszawie czy Stadion Narodowy.

Żarówki samochodowe Osram – sprawdzona marka

Jednak i tak najbardziej firmę Osram doceniają kierowcy. Jej żarówki samochodowe należą do jednych z najbardziej chwalonych na internetowych forach. W ich opinii żarówki samochodowe Osram są niezwykle odporne na zadrapania, nadają się zarówno do nowych, jak i starszych aut, a oprócz tego są bardziej estetyczne, niż żarówki konkurencji.

Gdzie kupić żarówki samochodowe Osram?

Jako, że firma Osram od niemal 30 lat jest na polskim rynku, zakup jej produktów nie stanowi problemu. Jeżeli interesują cię żarówki samochodowe Osram kliknij tutaj i wybierz coś dla siebie. Możesz też ich szukać w inny sposób. Po prostu wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło „żarówki samochodowe Osram” i przejrzyj oferty sklepów internetowych. Gdy już to zrobisz, wybierz najlepsze dla siebie żarówki w cenie, która cię satysfakcjonuje. Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak czekać na paczkę, wkręcić nowe żarówki i cieszyć się z bezpiecznej jazdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]