W Polsce nie tylko jakość dróg pozostawia wiele do życzenia, ale również jakość i ilość miejsc do parkowania. Na wielu parkingach nawet najlepsi kierowcy mogą mieć nie lada problem, aby bezpiecznie zaparkować swoje auto.

W takich sytuacjach bardzo przydać mogą się czujniki parkowania, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych kierowców, którzy chcą poznać najlepsze rozwiązania dotyczące nowoczesnych systemów parkowania i dowiedzieć się jednocześnie, jakie są ich największe zalety.

Systemy wspomagania parkowania

Obecnie systemy wspomagania parkowania są tak naprawdę standardowym wyposażeniem niemal wszystkich nowoczesnych samochodów. Mało kto zdaje sobie sprawę również z tego, że właściciele starszych aut, bez żadnego większego problemu mogą skorzystać z ich dobrodziejstwa. Na naszym rynku istnieje bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują swoim klientom wysokiej jakości akcesoria samochodowe. W skład tych akcesoriów wchodzi także czujnik cofania, który można błyskawicznie zamontować we własnym zakresie. Najprostszy zestaw można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Składa się on z niewielkiego wyświetlacza, centralki oraz specjalnych czujników, które należy zamontować w zderzaku. Czujniki są niesłychanie pomocne przede wszystkim dla tych kierowców, którzy często parkują w mieście. W nowoczesne czujniki warto wyposażyć przede wszystkim większe auta oraz te modele, które nie zapewniają zbyt dobrej widoczności z tyłu.

Nie tylko czujniki ruchu

Oprócz opisanych powyżej czujników ruchu warto zainwestować również w porządną kamerę cofania, którą można zamontować w ramce rejestracji. Obraz z kamerki przesyłany jest automatycznie do wyświetlacza, który znajduje się w kabinie kierowcy zawsze po wrzuceniu wstecznego biegu. Kamera cofania zasilana jest przez przelotkę, która zamontowana jest do gniazdka zasilania żarówki cofania, dzięki czemu kamera uruchamiana jest samodzielnie po wrzuceniu wstecznego. Producenci akcesoriów samochodowych oferują swoim klientom również gotowe zestawy combo, które składają się z czujników cofania, kamerki cofania i specjalnego rejestratora. Zestawy te mieszczą się najczęściej w lusterku wewnętrznym, które ma wbudowany ekran kamery i dodatkowy wyświetlacz czujników. Wysokiej jakości zestaw combo można kupić już za niecałe 300 zł.

Kiedy warto postawić na czujniki cofania?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że producenci mogą zaoferować nam w swoich autach czujniki cofania na tył oraz czujniki cofania na przód. W wielu sytuacjach mogą okazać się bardzo przydatne. Czujniki tego typu znacząco poprawiają komfort jazdy i mogą przydać się przede wszystkim tym kierowcom, którzy parkują w słabo oświetlonych garażach lub na parkingach podziemnych. Profesjonalne czujniki cofania od renomowanych producentów mogą przydać się także podczas mgły albo w czasie opadów deszczu i śniegu. W takich warunkach korzystanie z lusterka wstecznego niestety nie daje satysfakcjonujących rezultatów, dlatego też warto postawić na dodatkowe czujniki parkowania. Opisane powyżej akcesoria samochodowe są doskonałą propozycją przede wszystkim dla początkujących kierowców, którzy potrzebują jeszcze wprawy w parkowaniu i nie chcą narazić się na niepotrzebne wydatki.

[Głosów:2    Średnia:5/5]