Nawet krótki spacer przed tym, jak zasiądziesz za kierownicą może spowodować, że wszelkiego rodzaju brud, kurz i błoto wyląduje w twoim samochodzie. Na szczęście maty podłogowe pomagają chronić wnętrze samochodu. Różnorodność typów do wyboru gwarantuje, ze zawsze znajdziesz odpowiednią matę podłogową na każdą porę roku i okazję.

3 typy mat podłogowych

Maty dywanowe

Dywaniki (na przykład dywaniki vw caddy, które znajdziesz w sklepie Volkswagena pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl) przeznaczone są dla kierowcy, który pragnie funkcjonalności równocześnie z klasą. Dostępne w różnych stylach dywaniki podłogowe oferują luksusową stylistykę, a przy okazji są miękkie i przytulne. Najdelikatniejsze i najwygodniejsze maty dywanowe mają dłuższe włosie, zapewniając doskonałe uczucie pod stopami. Dywaniki (również dywaniki vw caddy) zapewniają dobrą ochronę, ale w zależności od klimatu mogą nie być odpowiednie dla każdej pogody.

Gumowe maty podłogowe

Gumowe maty podłogowe są dostępne w różnych stylach i zapewniają doskonałą ochronę przed żywiołami. Konstrukcja jest kluczem w przypadku tych mat podłogowych. Grubsze maty z większą ilością grzbietów utrzymają większą ilość wody, błota, ścinków trawy, ziemi, śniegu itd, zapewniając tym samym lepszą ochronę podłogi i wnętrza pojazdu. Gumowe dywaniki podłogowe często mają uniwersalny kształt i mogą być używane jako zamienna mata podłogowa w dowolnym pojeździe. Na gumowe dywaniki podłogowe można zliczyć, że sprostają każdej pogodzie i będą skutecznie chronić wnętrze pojazdu.

Designerskie maty podłogowe

Modne, designerskie maty podłogowe umożliwiają kierowcy łatwą zmianę wyglądu samochodu w celu zapewnienia pożądanej personalizacji. Maty takie umożliwiają indywidualizację przy zachowaniu formy i funkcji maty podłogowej. Tego typu dywaniki najlepiej nadadzą się dla kierowcy, który chce się afiszować z miłością do konkretnego zespołu lub filmu, celebrować ulubioną postać lub dodać odrobinę błysku do codziennej jazdy.

3 powody dla których powinieneś kupić nowe maty podłogowe

Brud

Brud, zanieczyszczenia i elementy pogodowe są wprowadzane do samochodu, gdy tylko ktoś wejdzie do pojazdu, i są wcierane w maty podłogowe. Z biegiem czasu zanieczyszczenia te gromadzą się i mogą odbarwić maty, sprawiając, że wyglądają wręcz na brudne; nie zapominajmy tutaj o bakteriach i alergenach, które również osiadają na matach. Dla kierowców, którzy mają skłonność do rozlewania swojej kawy lub innych napojów, maty podłogowe są niezbędne, aby chronić samochód. Rozważ nowe maty podłogowe, jeśli stare są już bardzo brudne.

Zużycie i dziury

Ludzie szybko przyzwyczajają się do rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o ich samochody. Siedzą w tej samej pozycji, ich lustra są w tej samej pozycji, a nawet ich stopy znajdują się w tej samej pozycji. Ktoś, kto utrzymuje stopy w tych samych miejscach, może powodować, że maty podłogowe będą się szybciej zużywać w tych obszarach, powodując powstawanie dziur. Chociaż te czynniki mogą nie wydawać się wielkim problemem, woda i brud mogą przedostać się przez te otwory i zabrudzić podłogę samochodu, co sprawia, że maty podłogowe stają się nieefektywne.

Współczynnik trwałości

Fabryczne maty podłogowe mogą ale nie muszą spełniać swojej roli, w zależności od warunków pogodowych, w których zazwyczaj jeździ samochód. W końcu ogrodnik prawdopodobnie zaobserwuje więcej brudu w pojeździe niż ktoś, kto pracuje w domowym biurze. Osoby mieszkające w słonecznym klimacie będą miały inne potrzeby od tych mieszkających w wilgotnych i deszczowych miejscach. Na szczęście istnieje wiele różnych materiałów mat podłogowych do wyboru. Szeroki wybór mat podłogowych – w tym dywaniki vw caddy, znajdziesz w sklepie Volkswagena online pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]