Jak dobrze wybrać samochód używany?

Szukasz samochodu, który spełni twoje oczekiwania i zarazem nie będzie zbyt drogi? Zdecyduj się na auto używane. Salony samochodowe oferują obecnie wiele udogodnień, a ponadto zyskujesz gwarancję, że auto było serwisowane u samego producenta. Na co zwrócić uwagę i na jakie zniżki możesz liczyć?

W salonie czy w komisie?

W poszukiwaniu aut używanych najczęściej kierujemy swoje kroki do najbliższego komisu samochodowego. Nie zapominajmy jednak, że wymarzony samochód możemy również zakupić u producenta w salonie samochodowym. Te dwa rodzaje pozyskania używanego auta nieco się od siebie różnią. Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się na kupno samochodu używanego w salonie samochodowym, możesz liczyć na dodatkowe pakiety i zniżki. Oprócz tego jako kupujący zyskujesz pewność, że auto było serwisowane, a wady i usterki zostały usunięte. Po trzecie – otrzymujesz znacznie dłuższą gwarancję. Kupno w salonie wiąże się również z dodatkowym ubezpieczeniem czy możliwością prowadzenia darmowego przeglądu przez czas określony między kupującym a sprzedającym. Auta ubezpieczane są w pełnym pakiecie (AC, OC, NW).

Auto używane z salonu – tanio i bezpiecznie

Salony samochodowe oferują kupno samochodów znacznie tańszych, a przy tym równie atrakcyjnych, co nowe samochody. Diler dba o to, żebyś nie popełnił żadnego błędu podczas kupowania auta – przypomni o potrzebnych dokumentach, przedstawi korzystną ofertę, zaproponuje jazdę próbną, po której zdecydujesz, czy jest to samochód, którego szukałeś. Masz również wgląd do książeczki serwisowej, dzięki czemu wiesz, w jaki sposób o auto dbał poprzedni właściciel. W przypadku kupowania auta w komisie nie zawsze istnieje taka możliwość. Co równie ważne, w salonie samochodowym możliwe jest wzięcie używanego pojazdu w leasing lub na kredyt. I tu również pojawia się wiele udogodnień – atrakcyjne sposoby finansowania, możliwość rozłożenia rat nawet na 10 lat, dodatkowe zniżki czy szansa na skredytowanie wyposażenia do samochodu.

Gwarancja oraz skrupulatność

Jako kupujący możesz liczyć na fachową poradę w zakresie kupna używanego samochodu z salonu. Przedstawiciele prezentują przy tym kilka możliwości, przed którymi stajesz, decydując się na formę finansowania auta. Możliwe jest kupno pojazdu za gotówkę – wówczas przyszły właściciel może liczyć na szereg udogodnień. Bez względu na rodzaj finansowania kupujący zyskuje również gwarancję, że samochód jest sprawny. Jeśli jednak uszkodzenia są widoczne lub kupujący pragnie sam doprowadzić auto do pożądanego stanu, dochodzi do zawiązania kompromisowej umowy między dilerem a przyszłym właścicielem auta. Wszystko po to, byś jako kierowca mógł ze swobodą podejść do kwestii nabycia używanego samochodu oraz mieć pewność, że kupowany pojazd spełnia wszystkie twoje oczekiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKupujemy kable rozruchowe
Następny artykułJak wybrać auto firmowe?

Stary wyga całkowicie pochłonięty motoryzacją. Samochody to jego największa pasja!