Jak kupować części samochodowe w sieci?

Dostajesz od mechanika proste zadanie – kupić zestaw paska rozrządu do twojego Focusa. Zaczynasz więc szukać i po 20 minutach już wiesz, że nie będzie łatwo. Liczba ogłoszeń, jakie znalazłeś w temacie zestawu paska rozrządu, jest ogromna, podobnie jak zakres cenowy. Jeśli więc motoryzacja nie jest twoją mocną stroną, na pewno pojawi się problem z dobraniem odpowiednich podzespołów. Ale kupowanie części samochodowych w sieci nie musi być trudne, a zwykle przynieść może wiele korzyści.

Oddzielić ziarno od plew

Polec można już na początkowym etapie poszukiwań zestawu paska rozrządu. Wszystko dlatego, że pierwsze ogłoszenie, na które trafisz, pochodzić będzie albo z aukcji, albo z popularnego serwisu ogłoszeniowego. W efekcie w opisie może pojawić się określenie “idealne do Forda Focusa”. Jednak czy do twojej trzeciej generacji będzie pasował? Niepełne opisy czy takie, które wręcz mogą wprowadzić potencjalnego klienta w błąd to domena ogłoszeń od osób prywatnych. Zupełnie inaczej sytuacja będzie wyglądać, jeśli wybierzemy profesjonalny sklep motoryzacyjny, sprzedający części samochodowe.

Odpowiednie miejsce to połowa sukcesu

Dla przykładu, wchodzimy na stronę sklepu Getparts.pl. Wybieramy markę, model, pojemność i rocznik naszego samochodu, a dalej wybieramy typ części, czyli w naszym przypadku kategorię “rozrząd zestaw”. W ten sposób dostajemy kompletny spis dostępnych, a co najważniejsze pasujących do naszego samochodu części. Teraz wystarczy zamówić.

Jak zamawiać?

Najszybszą formą zamówienia, jest złożenie zamówienia bezpośrednio przez stronę internetową. W przypadku sklepu getparts.pl niezależnie od tego, czy wybierzemy płatność z góry, czy za pobraniem, część zostanie wysłana w dzień zamówienia (jeśli zamówienie wpada do systemu w ciągu godzin pracy) lub rano w następny dzień roboczy (jeśli zamawiamy w dzień roboczy wieczorem lub w trakcie weekendu).

Oczywiście zamówienie można też złożyć przez telefon lub za pośrednictwem maila. Zwłaszcza jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące naszego wyboru, warto po prostu zadzwonić i dopytać. W specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych powinniśmy móc poradzić się u praktyka i u niego potwierdzić, czy część, jaką wybraliśmy na pewno będzie pasować do naszego samochodu.

Czas, w jaki dotrze do nas wysyłka, powinien być określony na stronie sklepu i oczywiście zostać potwierdzony przez maila czy SMS.

Bezpieczeństwo zakupów w sieci

Kupując część samochodową w sieci mamy zawsze pewność, że do 14 dni możemy ją zwrócić, gdyby się okazało, że mimo zachowania szczególnej staranności, dokonaliśmy złego wyboru. Poza tym bezpieczeństwo naszych zakupów zawsze jest gwarantowane szeregiem przepisów, mających na celu ochronę konsumenta. Możemy więc liczyć na prawo do reklamacji, gwarancję i prawo do wymiany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]