Jak wygłuszyć samochód?

Pomimo tego, że wnętrza współczesnych samochodów są coraz bardziej i lepiej wygłuszone, aby do środka nie przedostawał się hałas z komory silnika oraz z zewnątrz pojazdu, to w wielu przypadkach nawet fabryczne wygłuszenie można tanim i prostym sposobem poprawić. Mowa tutaj oczywiście o możliwości samodzielnego wygłuszenia kabiny samochodu!

Wygłuszenie samochodu warto rozpocząć od zastosowania mat bitumicznych bądź mat butylowych. Co prawda maty butylowe według opinii wielu osób maja znacznie lepsze właściwości niż maty bitumiczne, jednak są od nich zarazem znacznie droższe. Jeżeli nie chcemy wydawać olbrzymich sum na wygłuszenie pojazdu to z powodzeniem można poprzestać na profesjonalnych matach bitumicznych. Warto jednocześnie zaznaczyć, że jeszcze tańszą alternatywą dla mat bitumicznych jest taśma dekarska, którą znajdziemy na regale z dachówkami i uszczelniaczami do dachów w każdym markecie budowlanym.

Co na maty?

Na wierzch mat bitumicznych lub butylowych warto zastosować specjalne gąbki o zamkniętej strukturze. Jest to niezwykle istotne, gdyż w przeciwnym razie może zbierać się w nich wilgoć, co w prostej drodze może prowadzić do rozwoju korozji i powstania dziur w podłodze lub innych elementach blacharskich.

Wyciszenie plastików

Dodatkowo warto zadbać o dokładne wyciszenie wszystkich plastików w kabinie poprzez zastosowanie specjalistycznej taśmy bądź nawet materiałowej taśmy izolacyjnej na krawędziach elementów. W ten sposób nawet pomimo rzeczywistego obcierania się elementów o siebie nie będą one wydawały żadnych dźwięków.

Jakie firmy produkują maty wygłuszające?

Wśród producentów mat wygłuszających popularnością cieszą się między innymi APP, BOLL, GMS czy STP. Niezależnie której firmy maty wybierzemy, powinniśmy być z nich zadowoleni. Wiele co prawda zależy również od staranności w ułożeniu mat, jednak należycie przykładając się do pracy jesteśmy w stanie w znacznym stopniu zredukować wszystkie hałasy dochodzące do uszu kierowcy i pasażerów.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]