Wakacje i sezon urlopowy to nie tylko odpoczynek od pracy, szkoły czy studiów, ale również możliwość poznania świata. Co prawda obecnie mamy możliwość skorzystania z szerokich możliwości komunikacyjnych obejmujących transport samolotem, pociągiem, autobusem czy nawet autostopem, to każdy z tych środków transportu ma swoje wady oraz zalety. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy grupą znajomych ruszyć na podbój Europy bądź po prostu pojechać „w świat”? Najłatwiej wypożyczyć do tego busa!

Takie wypożyczalnie jak chociażby CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) w Łodzi w swojej ofercie posiadają przynajmniej kilka różnych rodzajów busów dając tym samym możliwość dopasowania wypożyczanego pojazdu do konkretnych potrzeb. 6 lub 9 miejsc, dodatkowa przestrzeń bagażowa czy napęd na cztery koła nie są niczym niezwykłym! Tym samym wypożyczając busa na wakacyjną podróż ze znajomymi możemy wybrać odpowiedni pojazd i niepotrzebnie nie przepłacać za większego busa!

Ile kosztuje wynajęcie busa na wakacje?

Wbrew pozorom nie można tutaj wskazać jednej ceny, gdyż wiele zależy tutaj od standardu danego busa, jego wyposażenia, wielkości, a także konkretnej wypożyczalni oraz terminu wypożyczenia. W przypadku wypożyczeń długoterminowych, a na pewno dłuższych niż kilka dni (np. dwa tygodnie), możemy liczyć na atrakcyjne rabaty i upusty, które mogą sprawić, że podróżowanie takim busem z „paczką znajomych” będzie jeszcze tańsze.

Dlaczego bus na wakacje?

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj wyłącznie o aspekt ekonomiczny tego typu podróży, ale samą atmosferę – w jednym busie przebywa cała grupa znajomych, która może rozpocząć swój urlop i wakacje już w momencie wyruszenia w kierunku miejsca noclegowego – pensjonatu, hotelu czy nawet kempingu.

Podsumowując, wypożyczenie busa na wakacje jest dobrym pomysłem, jeżeli jedziemy grupą przynajmniej sześcioosobową. W przypadku mniejszych grup z powodzeniem wystarczy samochód osobowy, jednak należy mieć na uwadze pomniejszony komfort tego typu podróży i mniej miejsca na bagaże.

[Głosów:4    Średnia:5/5]