Modele Fiata idealne do jazdy po mieście

Miejski samochód powinien wyróżniać się spośród innych modeli niewielkimi rozmiarami, możliwością ergonomicznej jazdy oraz systemami ułatwiającymi codzienne poruszanie się po ulicach miast. To wszystko można znaleźć trzech popularnych modelach Fiata, które doskonale odnajdują się w niesprzyjających warunkach ulicznych świateł, licznych skrzyżowań i niewielkich przestrzeni. Który z nich wybrać, by cieszyć się komfortem jazdy na co dzień?

Stylowy Fiat 500 z możliwością personalizacji

Obok tego samochodu nie sposób przejść obojętnie. Swoim niepozornym, kompaktowym wyglądem przyciąga koneserów minimalistycznych rozwiązań. Odnowione nadwozie oraz dopracowane wnętrze sprawiają, że tym samochodem jeździ się jeszcze lepiej. Nie straszne mu długie poszukiwania miejsca na parkingu czy kilkukilometrowe korki. Jednostki benzynowe stosowane w tym modelu są w pełni ergonomiczne. Pozwalają na ekologiczną i oszczędną jazdę, co jest wysoce pożądane w miejskich warunkach. Moc nie odgrywa tu zatem takiej roli, jak niskie spalanie czy mniejsza emisja CO2. Wybrane warianty zaopatrzone zostają w tryb miejski i pozamiejski, co jeszcze lepiej pozwala kontrolować poziom paliwa. Fiat 500 to również gratka dla indywidualistów. Model posiada szerokie możliwości personalizacji. W ofercie znajduje się kilka wariantów kolorystycznych. Fiata można „ubrać” w dowolne szaty, zgodne z gustem kierowcy. Do tego wszystkiego dochodzą drobne, ale znaczące detale: lampy, zderzak czy alufelgi, bez których trudno wyobrazić sobie rasową 500-kę.

Klasyczny Fiat Panda – prosty i niezawodny

Mówiąc o samochodach miejskich nie sposób pominąć Fiata Pandy, który znany jest polskim kierowcom od lat. Sięgają po niego ci, którzy doceniają go za prostotę oraz niezawodność. W tym pozornie niewielkim aucie zmieści się pięć osób oraz całe mnóstwo zakupów. To wszystko dzięki kompatybilnemu bagażnikowi, którego pojemność można dowolnie konfigurować. Samochód jest idealnie przystosowany do codziennej jazdy. Wnętrze zachęca do tego, by spędzać w nim czas. Zaopatrzone zostało aż w 14 schowków, które zwiększają komfort jazdy. W Pandzie zawsze masz wszystko pod ręką. Do tego dochodzi szeroki wybór elementów wykończeniowych – zarówno siedzenia, jak i kierownicę można dopasować do własnych upodobań.

Miejska awangarda na czterech kołach – Fiat 500X

Ciekawym rozwiązaniem dla miłośników nieco bardziej dynamicznej jazdy po mieście będzie ulepszony Fiat 500X City Look. Samochód wyróżnia się doskonale wyważonymi detalami oraz stylowym nadwoziem. W rzeczywistości jednak nie jest zwykłym mieszczuchem, ale prawdziwym SUV-em, dostosowanym do warunków towarzyszących jeździe po mieście. Pomocny z pewnością okaże się zatem napęd na przednie koła oraz możliwość wyboru jednego z silników, znanych z wysokich osiągów oraz niskiego zużycia paliwa, bez względu na to, czy zdecydujesz się na motor benzynowy czy wysokoprężny. Fiat 500X City Look to również ukłon w stronę indywidualistów. Wnętrze można dopasować do własnych upodobań. To miejski samochód, który pod maską posiada nieokiełznaną siłę. Warto wykorzystać ją podczas manewrów po mieście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]