Konserwacja elementów kabiny?

Detailing staje się coraz powszechniejszy – któż z nas nie chciałby poruszać się po drogach czystym i wysprzątanym samochodem, którego poszczególne elementy pomimo upływu czasu wciąż wyglądają tak, jakby wczoraj wyjechały z fabryki? Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z rzeczywistych możliwości współczesnych środków do mycia, konserwacji i pielęgnacji elementów znajdujących się w kabinie samochodu!

Zanim przystąpimy do rzeczywistej konserwacji elementów znajdujących się w kabinie naszego samochodu, konieczne jest odpowiednie przygotowanie sobie frontu robót – zakup dobrych preparatów czyszczących i pielęgnujących oraz przygotowanie wnętrza samochodu poprzez chociażby jego dokładne odkurzenie. Warto jednocześnie zaopatrzyć się w ściereczki bawełniane (ewentualnie z mikrofibry) oraz mały pędzelek do trudno dostępnych miejsc. Usunięcie z pojazdu podręcznych narzędzi, zawartości schowków, etc. z pewnością pomoże nam w późniejszym etapie czyszczenia wnętrza pojazdu.

Proces czyszczenia wnętrza warto rozpocząć od usunięcia dywaników i wytrzepania ich. Następnie odkurzamy tapicerkę pojazdu i wykładzinę podłogową ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich zakamarków, w których może zbierać się kurz. Jednocześnie warto dokładnie przyjrzeć się tapicerce i wszystkie plamy i zanieczyszczenia usunąć przy pomocy specjalnego preparatu do czyszczenia tapicerki materiałowej.

Plastiki!

Każdy współczesny samochód opiera się na tworzywach sztucznych, które dodatkowo są bardzo podatne na zabrudzenia – musimy je nie tylko przetrzeć, ale dojść wszędzie tam, gdzie nie uda nam się to ręką ze szmatką. W tym celu należy wykorzystać wspomniany na początku pędzelek. Na wstępnie oczyszczona powierzchnię plastików należy nałożyć następnie dressing, czyli preparat koloryzujący i przywracający blask wszystkim plastikowym elementom. Efekty mogą być czasami piorunujące!

Podsumowując, czyszczenie wnętrza naszego samochodu będzie znacznie łatwiejsze, jeżeli będziemy robili to regularnie – w ten sposób w naszym samochodzie nie zdąży zebrać się zbyt dużo brudu i cały proces nie powinien zająć nam więcej niż 2-3 godziny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]