Miałeś wypadek nie ze swojej winy? Sprawdź co Ci przysługuje

W Polsce społeczeństwo ma bardzo małą wiedzę na temat tego jakie prawa przysługują nam w momencie kiedy mieliśmy wypadek z winy trzeciej osoby.

Nie każdy zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego iż po takim zdarzeniu drogowym przysługuje nam przede wszystkim samochód zastępczy z OC sprawcy. Otrzymując taki samochód nie będziemy liczyć się z żadnymi kosztami ponieważ leżą one po stronie TU, w którym sprawca ma wykupioną polisę OC. Wypożyczalnia samochodów w Lublinie może podstawić nam taki samochód i pomóc zająć się pozostałymi formalnościami z tym związanymi. Otrzymanie samochodu z OC sprawcy to tak na prawdę minimum formalności a jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ cały czas pozostajemy mobilni i nie odczuwamy tego, że nasz samochód jest w naprawie. Co więcej, musimy otrzymać samochód tej samej klasy lub wyższej. Jest to bardzo opłacalne w przypadku kiedy jeździmy raczej samochodem tanim i niskiej klasy ponieważ możemy doświadczyć chwilowego luksusu.

Drugą sprawą jaką powinniśmy się zająć, jest zgłoszenie również szkody osobowej do TU sprawcy ponieważ w każdym przypadku przysługuje nam zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Nie zawsze jednak Towarzystwa Ubezpieczeniowe są chętne na wypłatę takich świadczeń przez co nie raz trzeba decydować się na drogę sądową. Oczywiście istnieje na rynku cała masa Kancelarii Odszkodowawczych, które pomagają nam w walce z tyranem jakim jest TU, nie jest to jednak darmowa usługa. Zazwyczaj jednak wszystko załatwiane jest bez kosztów wstępnych i wyłącznie na zasadzie prowizji. Kwoty o jakie można się ubiegać są w tym przypadku zdecydowanie wyższe niż kwoty z standardowej polisy NNW.

Bardzo ważne jest również to, iż TU sprawcy musi pokryć nam wszystkie koszty związane z leczeniem (rehabilitacja, leki, dojazdy do lekarzy itd.). Warto więc zbierać wszystkie paragony wystawione przez prywatnych lekarzy specjalistów jak również paragony leki. Tak więc nie trzeba w tym momencie zwracać uwagi wyłącznie na swój budżet i korzystać z usług NFZ.

Masz pytania? Odwiedź stronę http://zastepcze.lublin.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]