W WRC ogromne znaczenie ma nie tylko samochód i tor, ale przede wszystkim zespół kierowców. To właśnie od nich zależy jakość widowiska. Największych emocji można doświadczyć oglądając najbardziej znane teamy WRC.

Najlepsze zespoły w WRC

Trudno jednoznacznie powiedzieć, który zespół WRC jest numer jeden. Wszystko zależy głównie od tego, czy mówimy o czasach obecnych czy o historii. Można jednak wyłonić takie zespoły, których zmagania na torze są wyjątkowo widowiskowe.

W 2014 roku dużą popularnością cieszył się Sébastien Ogier, który był porównywany do słynnego Loeba. Charakteryzował się dużą zdolnością trzymania kontroli nad pojazdem, doskonałą dynamiką jazdy i ponadprzeciętną umiejętnością wyłapywania najlepszych momentów, podczas których warno przycisnąć gaz. Dodatkowo w zasadzie nie popełniał żadnych błędów. Przez ekspertów został okrzyknięty fenomenalnym kierowcą. Jeździł w teamie Volkswagen Motorsport, zajmując 10 pozycję w klasyfikacji kierowców. Równie duże znaczenie w sportach motorowych ma Jari-Matti Latvala, choć nie zawsze mogliśmy być w pełni zadowoleni z jego wyników. Należał do tego samego zespołu. W 2013 roku startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, jeżdżąc samochodem Volkswagen Polo R WRC.

Kolejnym bardzo ważnym dla fanów sportu teamem jest Subaru World Rally Team, który brał udział w Mistrzostwach Świata w latach 1990-2008. Natomiast najbardziej znanym francuskim zespołem rajdowym jest Citroën Total World Rally Team, który do 2005 roku prezentował samochód Citroën Xsara WRC. Wtedy zdobył aż trzy tytuły konstruktorskie, nie zamierzając spoczywać na laurach. W 2007 roku zaprezentował rewelacyjny samochód Citroënem C4 WRC, który brał udział w wyścigach przez kolejne 3 lata.

Chcesz wiedzieć więcej na temat aktualnych teamów WRC oraz zaczerpnąć trochę wiedzy z historii? Jeżeli tak, to koniecznie odwiedź stronę www.motorsport.info.pl i dodaj ją do ulubionych. Znajdziesz tam najświeższe informacje ze świata sportów motorowych oraz jako pierwszy dowiesz się o planowanych imprezach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]