naprawa porsche

Samochody sportowe marki Porsche to skomplikowane maszyny wymagające dokładnych, profesjonalnych napraw. Nie każdy mechanik podoła tak zaawansowanym remontom, dlatego właściciele tych luksusowych aut miewają problem ze znalezieniem serwisu, który zdecyduje się na remont silnika lub wyszukanie niezbędnych części do bardziej wiekowych modeli. Na szczęście istnieją i miejsca, którym to zadanie nie jest straszne. Jednym z nich jest ALDA Motorsport – firma z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem zatrudniająca pasjonatów motoryzacji, co widać w każdym wykonanym przez nią projekcie.

Naprawa Porsche w profesjonalnych rękach

Firma zajmuje się głównie naprawą Porsche na Śląsku, lecz często podejmuje się też przedsięwzięć wykraczających poza granice województwa, a nawet kraju. Jej wykwalifikowani pracownicy to ogromni entuzjaści motoryzacji, którzy łączą pracę z pasją, uzyskując dzięki temu najlepsze rezultaty. Każdy nowy projekt jest wyzwaniem i motywuje ich do jeszcze lepszego i sprawniejszego wykonywania swoich obowiązków, a długie godziny spędzane nad doprowadzeniem kolejnego pojazdu do idealnego stanu to dla nich połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

W czasie swojej działalności ALDA Motorsport zajmowała się różnymi modelami Porsche. Najczęściej były to: Cayenne, Panamera, 911 996, 997, 991, 964, oraz 993.

Naprawa Porsche na Śląsku – od czego zacząć?

Każdą naprawę rozpoczyna się od dokładnego wyczyszczenia samochodu. Dzięki temu praca przebiega w czystości, a mechanik nie przeoczy najmniejszej nieprawidłowości. Na początku wykonywana jest diagnostyka pojazdu – pomiary ciśnienia oleju czy szczelności układów. Szczegółową diagnostykę przeprowadza się mechanicznie lub za pomocą nowoczesnego komputera diagnostycznego. Osobno, a dzięki temu bardzo dokładnie, sprawdzany jest także silnik. Jego pracę monitoruje się za pomocą kamery endoskopowej, która oceni komorę spalania lub poprzez sprawdzenie kompresji. 

Po dokładnym zdiagnozowaniu problemu pracownik warsztatu przekazuje właścicielowi samochodu możliwe rozwiązania oraz ewentualne koszty naprawy. W grę wchodzą zarówno kompleksowe remonty silników czy skrzyń biegów jak i drobniejsze naprawy zawieszeń lub hamulców, czy też wymiana tarcz, amortyzatorów lub klocków. Wszystko to ma na celu doprowadzić samochód do stanu użytkowania. 

Naprawa Porsche, a eventy motorsportowe

Naprawa Porsche na Śląsku w ALDA Motorsport obejmuje również obsługę pojazdów wyścigowych oraz przygotowanie ich do eventów motorsportowych i zawodów. Wykwalifikowani mechanicy są także w stanie zaadaptować zwykły cywilny pojazd na potrzeby motorsportu. 

Reperując samochód, który ma służyć rajdowcom podczas wyścigów, czyli w sytuacjach dość ekstremalnych, należy przyłożyć bardzo dużą wagę do detali i zwrócić uwagę na elementy, które najczęściej ulegają usterkom. Dobrze przygotowane auto poradzi sobie na torze i przejedzie cały wyścig bezawaryjnie, jeżeli naprawa i serwis wykonane zostały z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Takie wydarzenie to również ważny test dla mechanika. Jeżeli podoła, oznacza to, że doskonale zna się na swoim fachu i naprawianych modelach samochodów. 

W przypadku Porsche szczególną uwagę zwraca się na silnik. Powłoki jego cylindrów wykonane z alusilu mogą być przyczyną awarii podczas nieprawidłowego użytkowania. Uwagę zwracać trzeba też na temperaturę silnika, pamiętając jednocześnie o częstszym serwisie olejowym. 

Profesjonalna naprawa Porsche na Śląsku jest możliwa, jeżeli oddamy swoje auto w ręce fachowców. Doświadczenie i pasja potrafią w tym przypadku przynieść wymarzony efekt. 

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]