Sprzedaż samochodu do skupu aut używanych

0
1168

Oddawanie pojazdów do wyspecjalizowanych skupów od dłuższego czasu cieszy się stale rosnącą popularnością. I nie chodzi tu tylko o auta, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Czy zatem skup samochodów może stanowić alternatywę dla komisów i serwisów ogłoszeniowych? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Kiedy warto oddać auto do skupu pojazdów?

Jesteśmy przyzwyczajeni do sprzedaży samochodów za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych lub dzięki pomocy komisów. Dla pewnej grupy aut najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie sprzedaż do skupu. W przypadku starszych roczników oddawanie auta do komisu może okazać się zupełnie nieopłacalne. Wystawiając je w serwisie ogłoszeniowym, trzeba liczyć się z koniecznością twardych negocjacji z kupującym, który dąży do maksymalnego obniżenia ceny. W przypadku starszych aut mówimy o relatywnie niskich kwotach transakcji, od których sprzedający nie chce dodatkowo „urywać” kilkuset złotych. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem wydaje się oddanie samochodu do skupu aut.

Jakie są zalety sprzedaży auta do skupu?

Wstawiając auto do komisu lub wystawiając w serwisie ogłoszeniowym, trzeba się liczyć z relatywnie długim procesem sprzedaży. Te dwa kanały nie mogą zagwarantować szybkiej sprzedaży. Chyba że samochód jest wystawiony w bardzo atrakcyjnej cenie. Ale to z kolei sytuacja nie do przyjęcia dla sprzedającego. Sprzedaż do skupu aut gwarantuje szybką i wygodną transakcję. Nie bez znaczenia jest także rzetelna ocena wartości pojazdu, o której napiszemy już za chwilę. Tak naprawdę cały proces sprzedaży może odbyć się przy minimalnym zaangażowaniu właściciela pojazdu. W ten sposób można także uniknąć prowizji portalu z ogłoszeniami lub komisu samochodowego. Najważniejszy jest jednak fakt, że skupy samochodów są w stanie odkupić w zasadzie każdy pojazd. Nawet jeśli auto pod względem blacharskim i mechanicznym jest w opłakanym stanie.

Jak przebiega sprzedaż pojazdu do skupu aut?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, sprzedaż samochodu do skupu odbywa się przy minimalnym zaangażowaniu sprzedającego. Najczęściej wystarczy zadzwonić do skupu lub wypełnić formularz online na stronie. Podanie kilku podstawowych danych pojazdu oraz numeru telefonu do właściciela w zupełności wystarczy.

Kolejnym etapem sprzedaży jest wycena pojazdu przez licencjonowanego rzeczoznawcę samochodowego. Ma on zadanie oszacować realną wartość pojazdu, biorąc pod uwagę szereg czynników takich jak marka, model, silnik, wyposażenie, a także stopień wyeksploatowania samochodu. Warto podkreślić, że to do sprzedającego należy ostatnie słowo w kwestii akceptacji wyceny rzeczoznawcy. W razie pozytywnej decyzji wystarczy tylko podpisać umowę i przeliczyć wypłacone pieniądze. Jak pokazuje praktyka, renomowane skupy aut są w stanie sfinalizować transakcję w jeden dzień. Ogromną zaletą tego typu transakcji jest fakt, że skup aut może odebrać auto spod wskazanej lokalizacji. Całą transakcję można zatem sfinalizować bez wychodzenia z domu.

Możliwość sprzedaży dowolnego auta, rzetelność wyceny oraz szybkość finalizacji transakcji to największe zalety skupu aut Car-Gryf. Korzystając z usług sprawdzonego punktu skupu, można w prosty sposób pozbyć się starego auta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaprawa Porsche na Śląsku
Następny artykułPomoc drogowa w Magdeburgu

Stary wyga całkowicie pochłonięty motoryzacją. Samochody to jego największa pasja!