Znalezienie tego odpowiedniego auta z drugiej ręki może być sporym problemem, jeśli nie mamy doświadczenia w dziedzinie motoryzacji. Tutaj z pomocą przychodzą nam salony dealerskie – możemy kupić w nich nie tylko modele nowe, ale również te z drugiej ręki!

Przekręcony licznik może być dopiero początkiem problemów związanych z zakupieniem używanego auta od nierzetelnego handlarza. Sprzedający pomijają bardzo ważne informacje o pojeździe, na przykład fakt, że jest on powypadkowy, że ma mocno wyeksploatowane komponenty czy też, że był zalany.

Gdy kupujący nie dołoży starań i nie sprawdzi pojazdu przed zakupem, w takim przypadku może zostać ofiarą oszustwa, które może także pociągać za sobą spore problemy – wysokie opłaty związane z doprowadzeniem auta do właściwego stanu, a nawet narażenie się na niebezpieczeństwo w związku z jego stanem technicznym.

Są jednak miejsca, gdzie możemy zakupić auto bez większego ryzyka – warto przede wszystkim sprawdzić oferty w salonach dealerskich. Jeśli chodzi o takie używane samochody na sprzedaż, to Warszawa ma wiele punktów, w których możemy je zakupić np uzywanejaknowe.pl. Dlaczego warto skorzystać z takiej okazji? Przede wszystkim auta używane od dealerów są sprawdzane przed wystawieniem na sprzedaż. Kupujący otrzymuje wtedy do dyspozycji dokument potwierdzający przegląd auta. Gdy dany model ma jakieś usterki lub wymaga wymiany poszczególnych części, prace przeprowadzane są wtedy w autoryzowanym warsztacie.

Do wyboru mamy głównie modele z ostatnich roczników, przeważnie z dobrym lub bardzo dobrym wyposażeniem. Pochodzą one najczęściej z leasingu albo oddawane są przez klientów w rozliczeniu. Są to pojazdy z polskiej dystrybucji, dlatego nie kupimy modelu o niewiadomym pochodzeniu z zagranicy. Co więcej, na auto używane z salonu możemy otrzymać gwarancję wynoszącą pół roku albo nawet rok – gdy w tym czasie dojdzie do usterek objętych ochroną gwarancyjną, możemy liczyć na bezpłatne naprawy.

W salonie dealerskim możemy również otrzymać korzystne ubezpieczenie oraz wybrać dogodną dla nas formę finansowania – kredyt samochodowy, leasing.

[Głosów:1    Średnia:5/5]