Za co kochamy samochody Audi?

Samochody osobowe marki Audi mogą pochwalić się tradycją sięgającą początków motoryzacji w Niemczech. Oficjalną datą narodzin marki jest kwiecień 1910 roku, jednak twórca przedsiębiorstwa, August Horch, rozpoczął swoją przygodę w branży już w 1899 roku, jako producent luksusowych samochodów nazwanych własnym nazwiskiem.

Co ciekawe, ciesząca się dziś olbrzymim sukcesem marka bierze swój początek w serii niepowodzeń jej twórcy – opowiada nasz rozmówca z Salonu Prestige. W 1909 roku August Horch był zmuszony opuścić pracę, a następnie na drodze sądowej oficjalnie utracił możliwość markowania swoim nazwiskiem nowego przedsięwzięcia. Jednak nie poddał się, a jego kolejne przedsiębiorstwo odniosło światowy sukces.

Audi, czyli nieprzerwana innowacja

Pierwsze auta Audi wyróżniały się na tle konkurencji przede wszystkim niesamowitymi osiągami. Dzięki rzędowym silnikom typu A, samochody Audi bezpardonowo pokonywały przeciwników w rozmaitych wyścigach i rajdach. W 1921 roku Audi był pierwszym niemieckim producentem, który wypuścił na rynek samochód seryjny z kierownicą po lewej stronie. A zatem od samego początku marka wyznaczała kierunki rozwoju motoryzacji.

Doceniany na całym świecie

Samochody Audi to nie tylko gratka dla miłośników nowinek technologicznych, ale też ceniona na całym świecie jakość. Współczesne modele odnoszą triumfy w rozmaitych konkursach, a w 2014 roku model A3 otrzymał tytuł najlepszego samochodu świata. Kolejne modele Audi przez 10 lat wygrywały prestiżowy konkurs International Engine of the Year – zachwala ekspert z sopockiego Salonu Samochodów Luksusowych Prestige.

Kochany przez kierowców

Niesamowite możliwości samochodów zamknięte w zawsze zachwycającej bryle zachwycają nie tylko ekspertów. Audi jest doceniane przez użytkowników, tak kierowców, jak i pasażerów, ze względu na wspaniały design, niezwykły komfort nawet bardzo szybkiej jazdy, jakość detali i niemiecką niezawodność.

[Głosów:2    Średnia:4/5]