Charakterystyka kurtek motocyklowych

Kurtki dla motocyklistów można podzielić na różne sposoby. Można bowiem wyróżnić tak te turystyczne, tradycyjne, jak i sportowe. Jednakże podział będzie też dotyczył materiałów. Wyróżnić można tu kurtki skórzane i tekstylne. Często też swoją oddzielną kategorię stanowią tu kurtki motocyklowe Off Road. Te ostatnie jednak, to także pewien typ kurtek sportowych. Przy wyborze odzieży motocyklowej warto zaznajomić się z wieloma ofertami, tak by wybrać produkt jakiejś renomowanej marki. Na rynku można zaobserwować obecność wielu firm, spośród których część będzie tymi topowymi, kiedy to się mówi o odzieży dla motocyklistów. Często jednak będą to producenci nie jednego określonego produktu, tylko całej gamy wyrobów i akcesoriów dla motocyklistów.

Najważniejsze cechy kurtek motocyklowych

Co też szczególnie wyróżnia ten rodzaj wyposażenia każdego motocyklisty? W zasadzie jest tu wiele cech, dzięki którym  kurtki motocyklowe są charakterystyczne. Przede wszystkim warto wymienić wzmocnienia w miejscach narażonych na kontuzje, a w tym przypadku szczególnie chodzi o ochronę łokci, nadgarstków, kręgów szyjnych, czy nawet pleców. Mogą to być specjalne pianki, wyściełane innymi materiałami newralgiczne miejsca, jak również wykorzystanie technologii 3D. Zazwyczaj kołnierz w kurtkach dla motocyklistów nie jest nadmiernie sztywny, czasem odpinany. Nie można pominąć tu wielowarstwowej, czy też kilkuczęściowej skorupy, gdzie to można wspomnieć tak o większym przepływie powietrza, jak i przystosowaniu się materiału do różnych warunków atmosferycznych. Tu niekiedy też wykorzystywana jest odpinana podpinka, którą to można nosić, kiedy chłód jest dość dokuczliwy. Mimo wszystko kurtki takie są wygodne i wcale nie takie „naładowane”, czy ciężkie, jakby mogło się wydawać. Wszystko to jest tak zaprojektowane, żeby zapewniony był jak największy komfort. Niekiedy też stosowane są specjalne zagięcia, dzięki którym to materiał odpowiednio się dostosowuje do sylwetki motocyklisty.
moto

Jak wykonuje się odzież dla motocyklistów?

Częstym materiałem jaki używa się w przypadku takiej odzieży jest poliester. O jego właściwościach przekonano się już w wielu przypadkach. Kurtki motocyklowe dzięki wzmocnionym szwom są w zasadzie nierozerwalne, ale też nie ulegają nadmiernemu ścieraniu się, a zatem o ich przetarciu w zasadzie nie ma mowy. Wśród udogodnień można wspomnieć o wielu regulacjach, tak przy rękawach, nadgarstkach, czy nawet w pasie. Dodatkowo wspomina się o przedłużeniu z tyłu kurtki. Niektóre spośród nich są tak uszyte, że można z nich wyjąć ochraniacze, dzięki czemu kurtka taka może być używana na co dzień, więc nie tylko przy prowadzeniu motocykla.

[Głosów:1    Średnia:5/5]