Raptor Liner – wzmocnij skórę swojej terenówki!

Niełatwo jest utrzymać w nienagannym stanie lakier na samochodzie terenowym. Niemal każda wyprawa to kolejne rysy i odpryski. Wszystko to prowadzi do szybszej korozji i w efekcie podnosi koszty eksploatacji. Z problemem tym można poradzić sobie stosując Raptor Linera.

Jednymi z charakterystycznych cech budowy dinozaurów była ich gruba skóra, łuski, pancerze. Tymi cechami inspirował się producent Raptor Linera, który przypominać ma gadzią skórę nie tylko fakturą, ale i solidnością. Czym jest Raptor Liner? To natryskowy środek ochronny szerokiego zastosowania. Pokryta nim powierzchnia staje się bardziej wytrzymała na zarysowania i świetnie chroni to, co znajduje się pod nią. Chroni, dodajmy, nie tylko przed zadrapaniami, ale również plamami, wpływem warunków atmosferycznych, solą i korozją. Jak to możliwe? Dzięki pokryciu danej powierzchni niezwykle mocną i wytrzymałą powłoką uretanową 2K.

Warto podkreślić, że Raptor Liner jest środkiem uniwersalnym. Piszemy tu głównie o samochodach, ale pokryć nim można niemal każdą powierzchnię, dzięki czemu zabezpieczymy ją przed zarysowaniami, wpływem warunków atmosferycznych itp. Na youtube znaleźć można filmiki pokazujące, że nawet ostry nóż nie jest w stanie pozostawić śladu na pokrytej Raptor Linerem powierzchni, co potwierdza gwarantowane przez producenta właściwości ochronne produktu.

Zestawy powłok ochronnych Raptor, podkładów, lakierów oraz akcesoriów do ich nakładania znajdziecie w sklepie off-roadowym Janpol4x4.pl. Zapraszamy również do naszego serwisu 4×4 oraz do zapoznania się z relacjami z przeprowadzonych remontów i tuningów aut terenowych.

Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Lakierowanie samochodu nie jest sprawą prostą. Wie to każdy, kto bez właściwego doświadczenia podjął się tego zadania. Szybko pojawiają się bąble, a zaraz po nich odpryski. Pod spodem zaś kwitnie rdza. Dlatego też lepiej robotę tę zostawić specjalistom, którzy wiedzą, co robią. Nie inaczej jest w przypadku Raptor Linera. Jeśli decydujemy się na pokrycie nim lakieru naszego pojazdu, powierzchnię musimy profesjonalnie do tego przygotować. Aby mieć pewność, że powłoka będzie przylegać prawidłowo, bezwzględnie użyć należy podkładów oraz aktywatorów.

W pierwszej kolejności zastosować należy podkład wytrawiający. Producent Raptor Linera w swojej ofercie ma ACID#8 i naturalnie właśnie ten produkt zaleca. Podkład wytrawiający zapewnia prawidłowe przyleganie do trudnych podłoży takich jak goła stal czy aluminium. Idealnie zabezpiecza też powierzchnię przed nałożeniem kolejnych warstw.

Drugim krokiem jest zastosowanie uniwersalnego aktywatora przyczepności. Również tutaj producent Raptor Linera ma swój własny produkt: Grip#4. Dzięki zastosowaniu tego środka wyeliminujemy potrzebę matowania i zapobiegniemy rozwarstwianiu się powłok.

Lakierowanie środkiem Raptor Liner

Kiedy właściwie przygotujemy już powierzchnię, przystąpić możemy do lakierowania. Raptor Liner dostępny jest w wariancie czarnym oraz „do barwienia”. Jeśli chcemy uzyskać kolor inny niż czarny, do drugiej wersji produktu należy dodać 10-15% lakieru akrylowego określonego koloru oraz utwardzacz w odpowiednich proporcjach.

Do samego lakierowania użyć możemy pistoletu do baranka, wałka lub pędzla. Jeśli chcemy zastosować pistolet HVLP, naszego Raptor Linera musimy rozcieńczyć.

Wydajność

Zastanawiacie się pewnie, jak wygląda kwestia wydajności Raptor Linera. Producent w materiałach promocyjnych przedstawia kilka przykładów.

Przykładowo na pokrycie Lady Nivy potrzebne było 8l produktu, Toyoty Land Cruiser 105 ok. 12l, a Toyoty Tundry 16l. Mówimy tutaj oczywiście o zalecanej przez producenta grubości powłoki (500-700 mikronów) i odpowiedniej ilości warstw.

Cena

Podstawowy zestaw Raptor Linera, składający się ze środka ochrony karoserii o pojemności 750 ml i utwardzacza o pojemności 250 ml kosztuje obecnie 110 zł, niezależnie od tego, czy decydujemy się na Raptora czarnego czy do barwienia na dowolny kolor. Zestaw czterolitrowy kosztuje już 399 zł. Zestaw ośmiolitrowy (z pistoletem do lakierowania gratis) kosztuje w tej chwili 798 zł, a zestaw dwunastolitrowy (również z gratisowym pistoletem) kosztuje 1149 zł. Dodatkowo dokupić można podkład wytrawiający ACID#8 oraz uniwersalny aktywator przyczepności GRIP#4 za 45 zł każdy. W ofercie producenta znajduje się również Raptor Traction, czyli dodatek antypoślizgowy, za który zapłacić trzeba 19 zł oraz rozcieńczalniki (butelka półlitrowa kosztuje 17 zł, natomiast litrowa to wydatek 30 zł.)

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]