Co zyskujesz dzięki monitoringowi pojazdów

Prowadzenie firmy transportowej, wypożyczalni pojazdów czy sprzętu budowlanego to konieczność stałego analizowania kosztów paliwa, czasu pracy pracowników czy szybkiego lokalizowania używanych przez nich maszyn. Monitoring floty pojazdów z wykorzystaniem systemu GPS i zaawansowanego oprogramowania komputerowego znacząco ułatwia pracę, pozwala poprawić bezpieczeństwo, zmniejszyć koszty i poprawić efektywność działania firmy.

Podstawowe funkcje popularnych systemów kontroli pojazdów

Do najważniejszych funkcjonalności tego typu systemów zaliczamy możliwość śledzenia tras i lokalizowania aktualnego położenia firmowych pojazdów, które wyposażono w specjalny moduł GPS. Systemy do monitorowania samochodowej floty pozwalają również kontrolować czas pracy pracowników korzystających z samochodów służbowych, w tym przede wszystkim kierowców ciężarówek wyruszających w długie trasu. Monitoring floty pojazdów to także sposób na redukcję kosztów paliwa – śledząc trasy przejazdów, można je optymalizować, dzięki czemu średnie zużycie paliwa będzie mniejsze. Znając średnie spalanie, można również łatwo wyłapać tych kierowców, którzy podkradają paliwo. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań opartych na modułach GPS pozwala również ograniczyć zbędne kilometry, tym samym przyspieszając pracę i zwiększając jej efektywność.

Rozbudowane narzędzia analityczne i poprawa bezpieczeństwa

Większość dostępnych na rynku rozwiązań oferuje dostęp do wielu narzędzi analitycznych, które pozwolą na optymalizację działania firm transportowych. Dzienne, tygodniowe, miesięczne czy roczne raporty pozwalają na ocenę efektywności pracy każdego z pracowników, na sprawdzenie, czy wdrożone działania w dłuższym czasie przyniosły spodziewane efekty, czy zlecenia realizowane są terminowo, a wybierane przez kierowców trasy są zawsze optymalne z punktu widzenia kosztów i czasu dostawy. Monitoring floty pojazdów to także sposób na zabezpieczenie sprzętu przed kradzieżą oraz zwiększenie bezpieczeństwa obsługujących go pracowników. Dzięki bieżącemu kontrolowaniu firmowych samochodów zawsze wiadomo, gdzie znajduje się konkretny pojazd i gdy ulegnie awarii, w jakie miejsce należy wysłać pomoc.

Inwestycja w nowoczesne narzędzia informatyczne to sprawdzony sposób na poprawę wygody i sprawności zarządzania niemal każdą firmą, w tym przedsiębiorstwami z branży transportowej i logistycznej. Dzięki systemom do monitorowania flot pojazdów możesz analizować trasy, lokalizować pojazdy w czasie rzeczywistym, oszczędzać na paliwie i lepiej zarządzać czasem pracy swoich pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]