Decydując się na zakup przyczepki, trzeba pamiętać o jej odpowiednim wyposażeniu. Istotne będą koła zapasowe, trójkąt ostrzegawczy, plandeka. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego nie można zapomnieć o oświetleniu przyczepki.

Zadbaj o oświetlenie przyczepki zgodnie z przepisami

Niezbędne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Zgodnie z przepisami muszą to być światła: kierunkowskazów, stop, oświetlające tylną tablicę rejestracyjną, pozycyjne, obrysowe – w przypadku przyczep o szerokości większej niż 2,1 m, awaryjne, przeciwmgłowe, a także konieczne światła odblaskowe tylne, najlepiej trójkątne, a także przednie i boczne. W większych przyczepach stosuje się jeszcze światła pozycyjne boczne.

Bezwzględnie trzeba się stosować do przepisów, w przeciwnym razie grozi mandat za wykroczenie. W sklepie internetowym znajdzie się wiele modeli, których zakup pozwoli uniknąć kłopotów przy zatrzymaniu przez policję, a także zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Dlaczego oświetlenie przyczepki samochodowej jest tak istotne?

Pojazd z przyczepą, gdyby pozbawiony był świateł byłby niebezpieczny dla innych uczestników ruchu. W przypadku złej widoczności widzieliby jedynie światła samochodu, co mogłoby skutkować co najmniej kolizją na drodze. Odpowiedzialny kierowca nie może zapomnieć o podstawowych zasadach, do jakich należy oświetlenie własnego samochodu, jak i dołączonej do niego przyczepy. Nie tylko wybierając się w daleką trasę, ale zawsze powinno się o tym pamiętać.

Zastosowanie świateł pozycyjnych pozwala innym widzieć stojący na drodze samochód z przyczepą. W dużym ruchu światła stopu informują kierowców jadących za samochodem z przyczepą o konieczności przyhamowania. Podobnie światła przeciwmgielne powodują, że w trudnych warunkach panuje lepsza widoczność i jest mniejsze ryzyko spowodowania wypadku.

Jakie oświetlenie przyczepki można kupić w sklepie internetowym?

Przede wszystkim w sklepie internetowym można kupić lampy tylne zespolone. Dzięki temu światła pozycyjne, stopu, kierunkowskazu, przeciwmgielne, a także odblask stanowią integralną całość.

W przepisach dopuszczalne jest stosowanie odblasków innych niż trójkątne, które często pojawiają się w światłach zespolonych. Trzeba jednak pamiętać że nie tylko w odblaski tylne, ale także przednie i boczne należy wyposażyć przyczepkę.

[Głosów:8    Średnia:2.9/5]