Najnowsze modele MINI

Miejskie samochody marki MINI to unikatowy styl i charakter, czyli wszystko, czego oczekuje się od eleganckiego auta do jazdy po mieście. MINI jest marzeniem niejednej Pani – businesswoman. Ze względu na kompaktowość i elegancję. Samochody te często wybierane przez Panów, którzy potrzebują praktycznego rozwiązania do jazdy po mieście.

Przedstawiamy charakterystykę najnowszych modeli MINI, ich najważniejsze parametry. Podpowiadamy, gdzie można kupić nowe i używane samochody MINI i gdzie można umówić na jazdę próbną jednym z nowych, eleganckich aut MINI.

MINI Clubman

MINI Clubman to 6-drzwiowe kombi segmentu B. Może być wyposażony w silnik 3-cylindrowy lub 4-cylindrowy. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 2007 roku. Premiera drugiego wcielenia tego modelu miała miejsce w 2015 roku. Clubman II powstał na platformie BMW serii 2 Active Tourer, dzięki czemu stał się wyraźnie dłuższy, szerszy i nieznacznie wyższy. Natomiast w kwietniu 2019 roku zaprezentowany został Clubman po liftingu, a jego najnowsza wersja zyskała bardzo nowoczesny wygląd.

MINI Cooper Hatch ONE

MINI Hatch jest samochodem osobowym klasy aut miejskich segmentu B. W zależności od wariantu, może występować pod nazwami Cooper, One albo Cabrio. W sprzedaży dostępny jest jako trzydrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowy hatchback, dwudrzwiowy kabriolet oraz pięciodrzwiowe kombi. Na jego wyposażeniu są silniki trzycylindrowe lub czterocylindrowe. Posiada napęd przedni oraz sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Produkowany jest od 2001 roku, a od 2014 roku w produkcji jest trzecia generacja tego eleganckiego modelu. MINI Hatch III zaprezentowane zostało po raz pierwszy w 2013 roku. W styczniu 2015 roku MINI zaprezentowany został nowy, bazowy model ONE, posiadający pięciodrzwiowe nadwozie. Posiada ono wydłużony rozstaw osi. Źródłem jego napędu jest benzynowa, trzycylindrowa jednostka 1,2 Twin Power Turbo o mocy 75 KM. Samochód dostępny w sprzedaży jest od marca 2015 roku.

MINI Cooper SE

Mini Cooper SE jest samochodem elektrycznym klasy aut miejskich segmentu B. To trzydrzwiowy hatchback z silnikiem elektrycznym 184 KM/270 Nm z napędem przednim i jednobiegową automatyczna skrzynią biegów. Jego prędkość maksymalna to 150 km/h, a maksymalny zasięg około 230 – 270 km. Jego napęd współtworzy tworzy zestaw akumulatorów o łącznej pojemności 32,6 kWh. Pierwszy seryjny model Cooper SE zaprezentowano w lipcu 2019 roku. Od tego czasu pojazd ten zyskał szereg modyfikacji pod kątem wizualnym w celu odróżnienia od pokrewnego, spalinowego modelu Hatch.

MINI Countryman

MINI Countryman jest samochodem osobowym typu crossover segmentu B klasy aut miejskich. Ten 5-drzwiowy crossover może być wyposażony w sześciobiegową manualną, sześciobiegową automatyczną lub siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Posiada napęd przedni AWD. Produkowany od jest 2010 roku. Natomiast w 2016 roku zaprezentowana została druga generacja tego modelu. Mini Countryman II trafił do sprzedaży w Polsce w lutym 2017 roku. W 2019 roku ofertę poszerzyła wersja z napędem hybrydowym typu plug-in – Countryman SE.

Autoryzowany dealer MINI

Jeśli planujesz zakup, którejś z wersji tego stylowego samochodu z charakterem, odwiedź jeden z salonów MINI. Autoryzowany dealer MINI mieści się w Warszawie, Jankach i Katowicach. Możesz też umówić się na jazdę próbną. Decydując się na zakup MINI w salonie możesz w pełni skonfigurować swój samochód, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Postaw na kratywne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]