Porównanie najpopularniejszych lokalizatorów IKOL dla pojazdów

Dobry lokalizator GPS to urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy. Warto jednak zauważyć, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele typów modułów, odmiennych od siebie pod względem np. sposobu montażu czy wbudowanych dodatkowych funkcji.

Ceny nadajników GPS także bywają różne. Możesz znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe modele – zależnie od swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Moduły IKOL dla pojazdów również dzielą się na kilka najpopularniejszych rodzajów Jakie są ich cechy charakterystyczne? Który z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Dowiesz się tego, gdy przeczytasz ten tekst.

Które moduły IKOL są najczęściej wybierane?

Wśród nadajników GPS IKOL wyróżnić można te najczęściej wybierane. Warto powiedzieć o nich kilka słów więcej.

IKOL GO

Moduł IKOL GO od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Fakt ten zawdzięcza swej uniwersalności, niezawodności, prostej obsłudze oraz możliwości poszerzania jego funkcjonalności o kolejne udogodnienia.

IKOL GO umożliwia śledzenie aktualnej pozycji pojazdów w czasie rzeczywistym. Można to robić zarówno poprzez stronę system.ikol.pl, jak i za pomocą darmowej, mobilnej aplikacji  IKOL Tracker.

Płatne funkcje dodatkowe, do jakich możesz mieć dostęp, będąc użytkownikiem tego modułu, to m.in.:

 • historia przejazdów z ostatnich 3 lub 12 miesięcy,
 • dekodowanie adresów,
 • generowanie raportów.

IKOL CAN

IKOL CAN to kolejny, niezwykle popularny lokalizator. Jego cechą szczególną jest sposób montażu – jest on bowiem podłączany do znajdującej się w pojeździe szyny CAN. Umożliwia mu to pobieranie danych z komputera pokładowego pojazdu.

Ten wyjątkowy moduł oferuje Ci:

 • precyzyjną kontrolę poziomu i zużycia paliwa,
 • możliwość sprawdzenia przebiegu pojazdu,
 • dane o zasięgu pojazdu (liczbie kilometrów możliwej do przejechania bez tankowania),
 • informacje o obciążeniu na osiach – jeśli masz samochód ciężarowy,
 • informacje o temperaturze silnika,
 • dane z tachografu.

Do funkcji dodatkowych, o które można poszerzyć możliwości IKOL CAN zaliczamy m.in.:

 • monitoring stylu jazdy kierowcyEcodriving,
 • dostęp do informacji o stanie samochodu – temperaturze, włączonej klimatyzacji, zapalonych światłach itp.
 • tworzenie raportów,
 • wysyłanie alertów.

IKOL OBD

Następnym, chętnie kupowanym przez kierowców modułem jest IKOL OBD. To lokalizator przenośny, wpinany do gniazda OBD – jego przymocowanie nie wymaga żadnej ingerencji w samochód. Idealnie sprawdzi się wtedy, gdy zależy Ci na nadajniku, który może być stosowany w kilku autach na zmianę.

Oprócz sprawdzania aktualnej lokalizacji pojazdu i dostępu do historii przejazdów, moduł ten umożliwia pobieranie danych ze złącza diagnostycznego. Ma również wbudowany czujnik ruchu i zapasową baterię.

Lokalizatory IKOL – idealne dla każdego kierowcy

Jak widzisz, każdy z wymienionych powyżej modułów IKOL jest nieco inny. Wszystkie jednak charakteryzują się jakością, precyzją działania i odpornością na ekstremalne temperatury (od -25 °C do +75 °C w przypadku IKOL GO i IKOL CAN oraz od -30 °C do +80 °C, gdy mowa o IKOL OBD).

Można zatem śmiało powiedzieć, że zakup nadajnika IKOL to zawsze dobra decyzja.

[Głosów:2    Średnia:5/5]