Układ wydechowy pod ścisłym nadzorem

Układ zasilania i wydechu to bardzo ważne części składowe każdego samochodu. Ich stan i działanie mogą być kluczowe dla pracy całego samochodu. Nie należy lekceważyć nawet najdrobniejszych niedomagań.

W całym kraju istnieją autoryzowane punkty, w których można dokonać szybkiej i kompleksowej naprawy. Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku jest też dostępna w wielu punktach usługowych.

DPF to filtr zatrzymujący wszystkie niespalone komponenty wychodzące z komory silnika. Ma za zadanie zatrzymanie jak największej ilości sadzy. Sadza przykleja się do ceramicznych ścianek filtra i zostaje wypalona w wysokiej temperaturze wnętrza cylindra.

W skład zespołu wydechowego wchodzi też katalizator. To popularna nazwa urządzenia bloku katalitycznej zamiany lotnych cząsteczek gazów spalinowych w substancje nieszkodzące środowisku i ludziom.

Punkty naprawcze zajmują się także przywracaniem do poprzedniego stanu tych urządzeń. Regeneracja katalizatorów i turbin to stałe punkty oferty wielu firm usługowych. Wystarczy wejść na stronę Turbokrymar, by zapoznać się z pełnią oferowanych usług. Do regeneracji filtrów wchodzących w skład układu wydechowego stosuje się obecnie metodę kąpieli z dodatkiem odczynników chemicznych. Delikatna chemia nie uszkadza wnętrza obu filtrów.

Należy nadmienić, że katalizatory posiadają wrażliwy film składający się z mieszaniny związków chemicznych, które w reakcji kontaktowej w szybki i niezawodny sposób redukują zawartość trujących substancji w gazach wyrzutowych. Tlenek węgla otrzymuje jeszcze jeden atom tlenu i jako dwutlenek węgla ni zagrażając bezpośrednio ludziom jest wypuszczany do atmosfery. Można mieć jedynie obiekcję, co do wzmacniania efektu cieplarnianego, który może nasilać większa od normatywnej zawartość dwutlenku węgla w atmosferze. Z kolei węglowodory są rozbijane na prostsze związki chemiczne i wodę, która w żaden sposób nie zagraża naturze. Dawniej stosowano wypalanie filmów w piecach. Jednak ta metoda przynosiła więcej szkód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestycja w markowe opony
Następny artykułCo to jest aquaplanning?

Stary wyga całkowicie pochłonięty motoryzacją. Samochody to jego największa pasja!