Wyprawy Enduro – przygotuj nie tylko motocykl, ale i siebie!

Wyprawy Enduro to niezwykłe przygody dla miłośników krętych, mało uczęszczanych dróg jak i tras pokrytych szutrem. Kilkudniowy wyjazd to prawdziwy sprawdzian dla jednośladu jak i jego kierowcy. Właśnie dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować.

Wyprawy Enduro – własny, czy wypożyczony motocykl?

Nie ulega wątpliwości, że gwarancją udanej wyprawy Enduro jak i każdej innej będzie sprawny i dobrze wyposażony motocykl. W tym przypadku zadbać należy nie tylko o aktualne badanie techniczne, czy opłacone ubezpieczenie OC, ale również inne elementy. Mowa tutaj między o dostosowaniu opon do terenu, po którym przyjdzie się poruszać. Organizatorzy tego typu wyjazdów w swoich opisach zazwyczaj wspominają, że sprawdzą się opony kostkowe. Niektóre motocykle w standardzie posiadają tzw orurowanie, które chroni między innymi owiewki w trakcie upadku, czy pokonywaniu przeszkód. Jeśli jednoślad nie ma tego w pakiecie to warto pomyśleć nad zakupem, ponieważ może ono uratować sprzęt i jego kierowcę przed poważnymi uszkodzeniami. W przypadku, gdy kierowca nie jest przekonany, czy jego motocykl nadaje się na wyjazd zawsze może skorzystać z opcji wypożyczenia sprzętu od organizatora wyprawy Enduro. Za takie rozwiązanie należy oczywiście dodatkowo zapłacić jednak w cenie otrzymuje się w pełni przygotowany do podróży motocykl wraz z paliwem i serwisem. Jest to również świetna okazja, by spędzić trochę czasu na motocyklu, który może miało się w planach kupić.

Wyprawy Enduro – kierowca gotowy na każdą pogodę

Poza świetnie przygotowanym motocyklem kierowca zadbać musi jeszcze o swój ubiór i oczywiście umiejętności. Każdy organizator, także https://www.akademiaenduro.pl/pl/podroze wymaga od uczestnika przedstawienia prawa jazdy kat. A, a także posiadania niezbędnego sprzętu. Mowa tutaj o atestowanym kasku, wysokich butach, rękawicach, a także kombinezonie. Najczęściej wymagana jest również odzież ochronna na deszcz. Dlaczego? Otóż uczestnicy wyprawy Enduro muszą liczyć się z tym, że przyjdzie im podróżować w każdych warunkach. Właśnie dlatego ich umiejętności muszą pozwalać na opanowanie motocykla. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy podoła to może wcześniej zapisać się na szkolenie. Dostępnych jest wiele wariantów, w tym także takie jednodniowe. Podczas każdego z nich można nie tylko sprawdzić swoje umiejętności,a le również nauczyć się czegoś nowego. To cenne doświadczenie, które z całą pewnością zaprocentuje podczas kilkudniowej wyprawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]