Samochody używane Gdańsk – czym kierować się przy wyborze używanego auta?

0
1040

Masz już ustalony budżet na kupno samochodu. Jesteś w stanie dojechać daleko na jego oględziny. Wiesz, że bardzo go chcesz! Dobrze, jednak zanim wydasz tak dużą sumę pieniędzy, ochłoń — dowiedz się, na co właściwie powinieneś zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać i kupić auto, które posłuży Ci przez długie lata. Odpowiedź znajdziesz w poniższym poradniku.

Używane auta – na co zwrócić uwagę podczas oględzin?

Patrząc od technicznej strony, najważniejszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest przebieg. To, w jakim stanie jest samochód bardzo dobrze widać po liczbie przebytych kilometrów, bo jak się okazuje nawet pozornie nowy samochód, który jest mocno eksploatowany może wypaść gorzej od kilka lat starszego konkurenta.

Ford Focus samochody używane Gdańsk

Inną równie ważną kwestią jest serce auta, czyli silnik. Jest to bardzo osobista sprawa, ponieważ każdy ma inne oczekiwania – niektórym zależy wyłącznie na oszczędnej jeździe, inni natomiast skupiają się na jak najwyższych prędkościach. Warto pamiętać jednak o tym, że niektóre jednostki wypadają gorzej, tylko przez ich fabryczną konstrukcję.

Można wymieniać wiele części i szczególnych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze używanego auta. Najważniejsze jest jednak to, aby nie podejmować pochopnych decyzji. Pamiętaj, że oględziny są dla Ciebie – poświęć im tyle czasu ile potrzebujesz, sprawdź wszystko bardzo dokładnie i nie pozwól zmanipulować się właścicielowi.

Będąc przy temacie nieuczciwych sprzedawców – przejdźmy do zabezpieczenia przed oszustami.

Auta używane Ford Gdańsk

Planujesz kupno używanego auta? – nie daj się oszukać

Proces kupna używanego samochodu nie może odbyć się bez sprawdzenia jego historii. Tak wcześnie jak to możliwe powinniśmy sprawdzić, czy pojazd jest bezwypadkowy, nie był kradziony i co działo się z nim w przeszłości. Nie jest to trudne – wystarczy wpisać numer VIN i numery rejestracyjne na stronie rządowej: www.historiapojazdu.gov.pl. To bardzo ważne, czynność zajmie Ci maksymalnie 5 minut, a ominą Cię możliwe rozprawy sądowe i duże straty materialne.

Jeśli dobra historia pojazdu w internecie nie jest dla Ciebie wystarczającym dowodem uczciwości, możesz wybrać się na posterunek policji i tam sprawdzić dane interesującego Cię używanego auta. Ta forma jest nieco dokładniejsza i bezpieczniejsza dzięki poświadczeniu policjanta. 

Ford Focus autoryzowany salon Ford Gdańsk

Auta używane Ford – bezpiecznie kupuj samochody od sprawdzonego serwisu

Nie zawsze musisz borykać się z nieuczciwymi sprzedawcami. Równie dobrze możesz skorzystać z oferty sprawdzonego dostawcy samochodów używanych — komisu Forda. Marka oferuje liczne punkty, w których zaopatrzysz się w auta, które wcześniej były sprawdzane i naprawiane przez specjalistów.

Ford Ecosport Big autohandel Gdańsk

Ford BIG Autohandel – salon oferujący używane samochody w Gdańsku

Przykładem dobrego dealera oferującego samochody używane w Gdańsku jest salon BIG Autohandel. Znajdziesz tu auta z różnych półek cenowych i roczników w idealnym stanie. Doświadczona kadra pracowników dokłada wszelkich starań, aby każdy egzemplarz Forda spełniał Twoje oczekiwania i służył Ci przez wiele lat. Decydując się na usługi salonu, możesz być pewny sprawdzonych samochodów używanych, kompleksowej obsługi oraz późniejszego serwisu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]